Ei_mh-maksulle
Jos kannatat nykymuotoisen metsänhoitomaksusta luopumista, niin laita merkkisi tänne. Ne joita asia koskettaa tietää mistä on kyse.
Metsänhoitomaksua maksavat metsänomistajat, sen perii verohallitus ja se tilitetään lähmetsänhoitoyhdistyksille. Metsänhoitomaksulla katetaan joitain palveluja, jotka palvelun tuottamisen hetkellä ovat maksuttomia. Metsäkeskus voi vapauttaa metsänomistajan määräajaksi mh-maksusta. Vapautuspäätös on maksullinen, se edellyttää eroamista metsänhoitoyhdistyksessä, nimettyä metsäammattilaista sekä keskimääräistä parempaa metsänhoidon tasoa.
Aina pitää antaa mahdollisuus olla myös eri mieltä, joten toisaalla tällä sivustolla löytyy myös oma adressi "kylla_mh-maksulle".
petri pohjonen Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51405 Luotu: 02.06.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
803 Luotu: 19.04.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1110 Luotu: 25.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
236 Luotu: 09.08.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
962 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21155 Luotu: 20.03.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
407 Luotu: 21.07.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
179 Luotu: 28.08.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
165 Luotu: 29.08.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
184 Luotu: 22.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
263 Luotu: 29.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
770 Luotu: 17.03.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11104 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
957 Luotu: 17.07.2025