Mainos: Parhaat tarjoukset / Kunto Plus - 2 numeroa + pilates-setti tai dieettivaaka (5,90 €)

Adressi | Allekirjoitukset (1788) | Keskustelu | Tilastot

Keskustelu /Sähköpostit ja sms-viestit pidettävä verovapaina!

Asiallista keskustelua adressista Sähköpostit ja sms-viestit pidettävä verovapaina!.

Adressit.com:n ylläpito

#1

Maksamme jo verollista hintaa nettiliittymistämme ja puhelinmaksuista, Maksamme siisjo verollista hintaa säköposteista ja tekstiviesteistä.

Allekirjoitan kyllä adressin ja jos verotus aletaan, siirryn piraattiliittymään ja laittomiin ohjelmiin, jotka mahdollistavat salatun yhteyden.
Mikko Kaarto (PORI, 30.11.2006 04:00)

#2 Veroja maksamme Välillisesti liikaa.

Monissa välttämättämissä tuotteisas välillisiä veroja jopa yli 50%

Ruuastakin menee kaupassa n 17% vero

vain luonnon marjat jos saamme kävelymatkan päästä ovat lähes verottomia, mitänyt astiat,poimurit, kumisaappaat, hyttysmyrkyt, jne menee 22% vero.

Se että välillisiä veroja lisättäis , on kohtuutolta, varsinkin n 3 000 000 köyhälle pienituloiselle. Meiltä alle 900e/kk eläviltä Menee välillisiin veroihin n 40-70% tuloverojen jälkeen käteen jäävästä rahasta

22% Alv ja yrityksen voittoosuudestakin menee veroa n 50% niin että kyllä välillisiä veroja on Viestinnässäkin liikaa.
perti manninen (pudasjärvi, 13.10.2007 12:28)


Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat osallistua keskusteluun. Rekisteröidy

Rekisteröityneet käyttäjät (Rekisteröidy käyttäjäksi)
Email
Salasana




Kerro tästä sivusta muille Facebookissa