Mainos: Monster.fi - Tuhansia työpaikkailmoituksia. Myös kesätyöpaikkoja ilmoitettu.
Adressi | Allekirjoitukset (98) | Keskustelu | Tilastot

Keskustelu /Adressi ulkoministeri Ilkka Kanervan eroamisen puolesta

Asiallista keskustelua adressista Adressi ulkoministeri Ilkka Kanervan eroamisen puolesta.

Adressit.com:n ylläpito

#1

En voi tätä aivan vakuudlla sanoa, mutta minä tulin sairaaksi tästä textariasiasta. Voimakasta vessassa käyti ja oksennus. Luulinjo, ettäon lähdettävä terveyskeskukseen.; mutta olin niin huonossa kunnossa, ettei se olisi onnistunut.
satu siitonen (hankasalmi, 20.3.2008 12:21)

#2 voi ike...

on kyllä uskomaton hyypiö tuo kanerva, yhtäkään totuuden sanaa ei suusta ole tullut eikä tule. tosin ympäripyöreiden jauhaminen ei ole kovinkaan tavatonta poliitikkojen keskuudessa. minua ei iken tekstailut häiritse, vaan ihan muut asiat, esim. nuo mitä adressissakin oli. toki yksityiselämässäkin pitäisi osata käyttäytyä ja pitää yksityinen yksityisenä, jos noin tärkeässä asemassa on.
Mia Kemppi (Jyväskylä, 21.3.2008 00:39)

#3 Ike on aina Ike

Kanerva saa puolestani lähetellä niin paljon tekstiviestejä puolta nuoremmille malleille, kunhan ei tee sitä ulkoministerinä ollessaan. Nyt ovat jo ulkomaiset lehdistötkin tarttuneet Kanervan tekstarivonkauksiin ja ulkoministerillämme nauratetaan jo muuta maailmaa.

Jos Kanerva tosiaan on lähetellyt noita viestejä 200 kappaleen edestä eräälle juorulehtien täytenaamalle, ja jos viestit tosiaan sisältävät "alapään juttuja" tai hävyttömyyksiä, Kanerva tekisi parhaiten erotessaan. Hän ei kerta kaikkiaan voi olettaa ihmisten unohtavan asiaa niin kauan kuin hän on ulkoministerinä. Siitä pitää huolen viestien kohde, joka tuskin antaa kahta ajatusta viestien julkaisemiselle kun jupakka, ja sitä myötä ilmainen mainonta, osoittaa laantumisen merkkejä. Kyseessä on eroottisen tanssiryhmän mainoskampanja ulkoministerin arvovallan kustannuksella. Perverssi konsepti, mutta näyttää toimivan.

http://www.youtube.com/watch?v=Rg3HAGw2Snw

Kun ottaa huomioon, että kysinen nainen ei ollut ainoa viestien kohde niin mikäpä muu piristäisi skandaalia entisestään kuin Kanervan hätyyttelemien mallien joukkoesiintulo. Tälläkin hetkellä juorulehdet etsivät ja suoustuttelevat kyseisiä ihmisiä ottamaan osansa julkisuudesta.

Vaaleista on kulunut vuosi ja Kanerva on onnnistunu töppäilemään jo näinkin pahasti. Ulkoministerillämme on siis periaatteessa vielä jäljellä 3 vuotta ja kaksisataa tekstaria virkakaudestaan. En luottaisi Kanervan selviävän kunnialla ja ilman skandaaleja noista kolmesta vuodestakaan, koska Ike on aina Ike.
Joose Nurminen (Turku, 21.3.2008 17:57)

#4 Ike ei saa olla Ike, hänen on oltava ulkoministeri

Vaikka tämä Kokoomuksen "pomo" häntä moittikin niin taitaa olla vain teatteria sillä onhan Jyrkin häntä tyrkittävä ettei mene uskottavuus koko puolueeseen.
Tuskin muuten olisi sanonut mitään. Ja luulenpa, että keskustelut kahden kesken olivat ennemminkin, että "tapailetko häntä taas viikonloppuna" ym.ym. "poikien" kesken jutustelua mutta median edessä sitten harmiteltiin.

Katsotaan vaan kuinka käy jos Ike vielä töppää niin ei sitä eroteta. Eihän Jyrki enää muista sanoneensa sellaista. Kuten kävi sen sairaanhoitajien 500 euron palkkalupauksen kanssa.

Kyllä ne osaa valehdella kuten nyt teki Ilkka Kanerva, Matti Vanhanen ja kuinkahan moni muu.
Ja niitä ei edes hävetä.
Anne Laaksonen (helsinki, 22.3.2008 12:32)

#5 Mielestäni koko hallituksen

on erottava koska sen politiikka on tuhoisaa ja kannatus perustuu valheisiin.Maahan olisi saatava uudet vaalit jo senkin vuoksi että nähtäisiin näiden valehtelijoiden kannatus nyt kun valheet ovat tulleet julki.Myös Jyri Häkämiehen uhoilu Venäjää kohtaan on tehnyt vahinkoa Suomelle.Tuskin puutulleja ja muita haittoja saadaan pois niin kauan kuin militaristinen kokoomus on hallituksessa.Myös pääministeri olisi hyvä vaihtaa jämäkämpään ja kansan etua katsovaan mieheen tai naiseen.
Jari Suominen (Turku, 23.3.2008 08:51)

#6

Sanokaa minun sanoneen niin ensi vaaleihin mennessä tämä sotku on kuin ihmeen kaupalla unohdettu. Mediaahan ei kiinnosta moraalin vartioiminen, vaikka pitäisi, vaan lähinnä rahan tekeminen, eikä tällä jutulla loputtomiin saa myytyä.
Ellei sitten Kanerva möhli vielä lisää, mikä olisi kyllä aika riemukasta. Kuten olisi myös nähdä miten pitkäksi Kataisen nenä vielä kasvaa hänen puolustellessaan kaveriaan.
Alpo Leppänen (Laukaa, 30.3.2008 06:28)

#7 Miten selität ulkoministeri Kanerva

On jotenkin kiusallista joutua kyselyn kohteeksi ulkomailla vieraillessa, että mitä se teidän ulkoministeri oikein touhuaa kun sekoilee itseään 30 vuotta nuorempaan naaraaseen. Oli jo jotenkin vaikeaa selitellä sitä pääministerin panoreissuja, mutta tuo 30 vuotta nuoremman naisen seksiviestittely on jo liikaa.

Kasva aikuiseksi ja ota vastuu teoistasi!

Ole jo vanha pappa ja sinun tulisi kunnioittaa jo tyttärentyttäresi ikäisiä naisia. Häpeän olla suomalainen sinun kaltaistesi ihmisten takia. Jos pedofilia ei olisi ikään rajoitettu niin eikö 30 vuotta nuorempaan mahdollisesti sekaantuminen olisi aika kyseenalaista?

Kaikella kunnioituksella, muu maailma nauraa sinulle ja me suomalaiset vain myhäilemme. Tässä tapauksessa sinut tuomitaan tekojesi pohjalta vaikka olisit kuinka macho-valloittaja, kuten 20 vuotta sitten totesit haastattelussa.

Olet elävä esimerkki miksi nykyään poliittinen rintama tulisi uudistaa ja sieltä tulisi poistaa vanhat ikäryhmät ja tuoda esille nuoremmat noin 25-vuotiaat ja huomattavasti henkisesti kypsemmät tapaukset. Heillä olisi teknistä osaamista ja kielitaitoja, puhumattakaan etiikasta ja uskottavuudesta muiden kansojen edessä.

Toivottavasti olet ylpeä itsestäsi ja valloituksestasi. Olen myös pahoillani avovaimosi puolesta, sinä et ole häntä ansainnut.
Juhapekka Piiroinen (Helsinki, 31.3.2008 20:58)


Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat osallistua keskusteluun. Rekisteröidy

Rekisteröityneet käyttäjät (Rekisteröidy käyttäjäksi)
Email
Salasana




Kerro tästä sivusta muille Facebookissa

Parhaat lehtitarjoukset | Kaikki lehtitarjoukset

Tarjoukset edellyttävät kestotilausta, mutta tilauksen voi perua milloin vain.

Muut mainokset

  • Monster.fi - Tuhansia työpaikkailmoituksia. Myös kesätyöpaikkoja ilmoitettu.
  • Sanapeli - Sanojen etsimistä erilaisilta ruudukoilta. Erittäin koukuttava peli.
  • Kroketti - Pelaa krokettia netissä.
Viime aikojen suosituimmat adressit
01.05.08 Pallas säästettävä lisärakentam
18.12.07 Oulun tulee luopua Kallioparkis
08.05.08 Turun kaupungin Koy Lehtolaakso
05.05.08 Kesäkoti Tenholan myynti
16.05.08 Pallasta pitää kehittää
17.03.08 Kuttura-Repojoki tiehanke on tä
07.05.08 Pidetään Kuuselan koulu Hamaris
01.06.06 Kannabis lailliseksi
10.04.08 Pro Hepokullan Puisto
16.07.06 Bensaveron pudottaminen
13.05.08 Tarpeeksi hoitopaikkoja ja riit
07.05.08 Löytöeläinhoitaja vaihtoon
04.01.08 Salatut elämät eivät saa loppua
05.05.08 Meilahden Frisbeerata Säilytett
28.07.06 Muumilimu 1,5 litran pulloihin!
08.05.08 Uuden Kauhavan siltarahat käyte
22.12.07 Teurashevoskuljetukset EU-aluee
12.06.06 Mopot 60km/h
17.05.06 Raiskauksille kovempi tuomio!
14.05.08 Munkkiniemenranta vapaassa virk
10.02.08 Tampereen Rantaväylän tunneli e
21.03.08 Vaadimme parempaa tv-viihdettä
19.04.08 Ei Ideaparkeille
06.03.08 Jyväskylään päästävä autolla my
04.05.08 Vetoomus Tampereen Viikinsaaren
Uusimmat adressit | Suosituimmat
16.05. Pro Sepänaukion uudistus 2008
16.05. Fluori pois juomavedestä.
16.05. Polttoaineen hinta alas
16.05. Suomen Palloliitto boikottiin!
16.05. Ouluun oma huvipuisto!
16.05. Lisää makua Minervan ruokiin
16.05. Pro Raunistula
16.05. Free Vanunu
16.05. Pallasta pitää kehittää
15.05. Anna Abreun Kaustisen keikka sall
15.05. Bensan hinta
15.05. Turun ei pidä korottaa sosiaali-j
15.05. Promilleraja on alennettava - Sän
15.05. Ministeri Lehtomäki erotettava
15.05. Loukonlahden puistoalue säilytett
14.05. Oulun ei pidä korottaa palvelumak
14.05. Kanadan jääkiekkomaajoukkue boiko
14.05. Lisää roskiksia kaupunki-alueille
14.05. Lapsiperheemme hengittää hometta
14.05. Munkkiniemenranta vapaassa virkis
14.05. Äärikapitalismi on suitsittava
13.05. Äijienpäivä!
13.05. Tarpeeksi hoitopaikkoja ja riittä
12.05. Ruuan hinta alas!
12.05. Rikollisten hyysääminen lopetetta
Viimeksi kommentoitu | Näytä viestit
17.05. Eläkkeen verotus alas
17.05. Ei Ideaparkeille
17.05. Ari Koivunen, ole hiljaa
17.05. Fluori pois juomavedestä.
17.05. Teineille oma BB
16.05. Pallasta pitää kehittää
16.05. Myydään Turku?
16.05. Salatut elämät eivät saa loppua 20
16.05. Lissee ytinvoimoo Suomeen
16.05. Munkkiniemenranta vapaassa virkist
16.05. Isänpäivä on kiellettävä!
16.05. Pallas säästettävä lisärakentamise
16.05. Pornosivut pois netistä!
16.05. Hikipedia pois netistä!
Uusimmat viestiketjut | Suosituimmat
12.05. Valjakkala(nyk. Fouganthine)
08.05. Greenpeace, kiitoksia!
03.05. Miina Äkkijyrkän jäätävä Vuosaare
02.05. Liput ilman toimituskuluja
30.04. Kino-Palatsi
24.04. Pekingin olympialaisten boikotoin
23.04. Ei stockmannin mastercardille!
15.04. Varjojen paratiisi (evl)
15.04. Ideapark/veteraanit
13.04. Kunnille ja sosiaaliviranomaisill