Kristillisiä ohjelmia telkkariin koko rahalla
Nykyisin kukaan suomen kansalainen ei voi välttää maksamasta TV-lupamaksua koska se on muutettu veropohjaiseksi ja on maksettava katseli eli ei tv-ohjelmia. Aiemmin saattoi kiletäytyä maksamasta kun ei ollut toimivaa TV:tä ja näin toimivat monet kristityt koska ohjelmatarjonnassa ei ole ollut heille mitään tarjontaa kun ohjelmat pääosin olivat kristillisiä arvoja pilkkaavaa tai vähättelevää.
Nyt on tilanne toinen, ja nyt pyydän kaikkia jotka arvostavat ja haluavat nähdä hyvää kritillistä sanomaa sisältäviä ohjelmia yleisillä TV-kanavilla liittymään adressiin, joka voidaa toimittaa sekä eduskunnan päättäjille että yleisradion päättäjille huomioon otettavaksi.
Valtaosa suomalaisista kuulumme kristillisiin kirkkokuntiin, ja vähintään on ns. uudestisyntyneitä kristittyjä jotka raamatun ilmoittamaan jumalaan ja Jeesukseen kristukseen 7-15 % kansastamme laskutavasta riippuen. Hyviä kristillisä ohjelman tuottajia on runsaasti tarjolla, mutta heidän ohjelmansa eivät ole YLE:lle tai MTV:lle aiemmin kelvanneet, vaikka hinta on ollut halpa, jopa ilmainen, mutta nyt olisi syytä tilanteen muuttua, kun maksajapohjakin on muuttunut.
Tällä hetkellä hiukankaan kristillisiä ohjelmia ovat vain pisara, sunnuntain jumalanpalvelus ja isä Matteon tutkimukset.
Näistä ohjelmista saa erittäin ohuen käsityksen elämäntapamme ja ihmiskäsityksemme arvopohjana olevasta kristunuskosta ja sen nykytilanteesta Suomessa ja maailmalla. Kristinusko kasvaa voimakkaasti maailmalla mm. Kiinassa, Intiassa, Etelä-amerikassa, Malesiassa, Australiassa jne. vaikka sitä ei täällä mallistuvassa euroopassa juuri huomata.
Tällä adressilla me allekirjoittaneet vaadimme siis yleisille TV-kanaville vähintäänkin kuuluviin ja näkyviin tuon 7-15% verran ohjelmatarjonnasta aidosti kristillisiä ohjelmia joissa kerrotaan tämän päivän kristillisyydestä, evankelioinista ja laupeuden työstä ja elämäntavasta joka perustuu kristuksen rakkauteen.
Ari Saarinen Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45463 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10622 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1730 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
242 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
210 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
200 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
162 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20858 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
138 Luotu: 30.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
119 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025