Lukiota ei saa viedä pois Tikkakoskelta!
Tikkakosken lukion lakkauttaminen on ollut esillä Jyväskylän koulutuskuntayhtymän lukioverkkoselvityksessä. Mielestäni Tikkakosken lukio tulisi ehdottomasti säilyttää. Pienen lukion etuja ovat ehdottomasti sen yhteisöllisyys, jollaista on vaikea kuvitella yli 1000 oppilaan lukiokeskuksissa, jollaisia Jyväskylään ollaan luomassa. Lukiossamme oppilaat tuntevat toisensa ja opettajat tuntevat oppilaat. Tämä mahdollistaa henkilökohtaisemman opetuksen ja sen, että syrjäytyminen ja kelkasta tippuminen on helpompi havaita. Kaikille ihmisille suuri jättilukio ei sovi, joten on ensiarvoisen tärkeää, että Jyväskylässä olisi mahdollisuus valita myös pienempi lukio!
Adressin tekijä on sulkenut tämän adressin.Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleinen tietosuoja-asetus (GDPR) edellyttää perusteltua syytä henkilötietojen säilyttämiselle sekä sitä, että tietoja säilytetään mahdollisimman lyhyen aikaa. 1 289 |
| Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Mikään ei muutu, jos kaikki ovat hiljaa.
Tämän adressin tekijä ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman?
Muita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Tarjoamme ilmaisen sivutilan nettiadresseille. Käyttäjiemme luomiin adresseihin viitataan päivittäin tiedotusvälineissä, joten nettiadressi on tehokas väline, kun haluat saada asiallesi suuren yleisön ja päättäjien huomion.