Mopot max 30km/h
Ärsyttävätkö teitä ainaiset pärisevät mopot ja skootterit jotka viilettävät kadulla, nuorien ja kokemattomien kuskien ohjaamina, vaarantaen muiden tiellä liikkujien turvallisuuden? Laita nimesi adressiin, jotta saisimme laskettua näiden tuomionpäivän pörisijöiden sallitun huippunopeuden turvalliselle tasolle!
"14-vuotias kuoli mopon törmäyksessä"
"Mopoilija puhalsi yli neljä promillea"
"Mopoilija kuoli törmäyksessä Iisalmessa"
"Mopopoika kuoli törmättyään asuntoautoon Narkauksessa"
"Nuori mopoilija kuoli traktorikolarissa Pohjanmaalla"
"Kuolemaan johtaneet mopokolarit lisääntyneet"
"Mopoilijoiden kuolinonnettomuudet nelinkertaistuivat"
Ehkä saisimme näiden kaltaiset lööpit vähenemään?
Lisätietoa aiheesta: http://www.liikenneturva.fi/tyokalupakki/index.php?we_objectID=2351
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleinen tietosuoja-asetus (GDPR) edellyttää perusteltua syytä henkilötietojen säilyttämiselle sekä sitä, että tietoja säilytetään mahdollisimman lyhyen aikaa. 93 |
| Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Mikään ei muutu, jos kaikki ovat hiljaa.
Tämän adressin tekijä ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman?
Muita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Tarjoamme ilmaisen sivutilan nettiadresseille. Käyttäjiemme luomiin adresseihin viitataan päivittäin tiedotusvälineissä, joten nettiadressi on tehokas väline, kun haluat saada asiallesi suuren yleisön ja päättäjien huomion.