Nekalan kirjasto säilytettävä
Tampereella Nekalan alueella on viihtyisä lähikirjasto, joka palvelee koko asuinalueen asukkaita, mm. koululaisia. Kirjasto on asuinalueen hermokeskus tai henkireikä, jossa käyvät viikoittain monenlaiset ihmiset. Kirjastolla on myös pienimuotoista näyttelytoimintaa ja siellä järjestetään viikoittain satutunteja lapsille.
Lyhyesti sanottuna me tällä alueella asuvat rakastamme ja tarvitsemme Nekalan kirjastoa ja haluamme säilyttää sen juuri sellaisena kuin se on nyt. Tampereen kaupunki aikoo kuitenkin säästää lakkauttamalla Nekalan kirjaston! Viinikan-Nekalan Omakotiyhdistys on organisoinut adressin kirjaston sälyttämiseksi.
Allekirjoita adressi ja anna äänesi kirjaston säilyttämisen puolesta!
Adressin tekijä on sulkenut tämän adressin.Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleinen tietosuoja-asetus (GDPR) edellyttää perusteltua syytä henkilötietojen säilyttämiselle sekä sitä, että tietoja säilytetään mahdollisimman lyhyen aikaa. 663 |
| Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Mikään ei muutu, jos kaikki ovat hiljaa.
Tämän adressin tekijä ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman?
Muita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Tarjoamme ilmaisen sivutilan nettiadresseille. Käyttäjiemme luomiin adresseihin viitataan päivittäin tiedotusvälineissä, joten nettiadressi on tehokas väline, kun haluat saada asiallesi suuren yleisön ja päättäjien huomion.