Hyvää johtamista jokaiselle suomalaiselle
Ratkaistaan muutama yhteiskuntamme ongelma: työurien lyhyys, talouden ja ihmisten alakulo sekä nuorten syrjäytyminen. Samalla hoidetaan Suomen ja yritysten talous kuntoon ja nostetaan kansallinen kilpailukykymme aivan uudelle tasolle.
Olen uneksinut siitä, että jokainen suomalainen saisi kokea hyvää johtamista!
Päivittäin lehdistä saa lukea, kuinka huonosti ihmisiä johdetaan. Keskusteluissa valitetaan, miten johtajat kohtelevat johdettaviaan. Harvoin saa lukea tai kuulee hyvästä saati erinomaisesta johtamisesta.
Olen kysynyt sadoilta johtajilta, haluavatko he olla huonoja johtajia. Yksikään ei ole myöntänyt. Olen kysynyt, ovatko he koskaan tunteneet ketään, joka haluaisi olla huono johtaja. Ei ainuttakaan.
Ongelma onkin siinä, ettemme osaa johtaa hyvin. Koulutusta hyvään johtamiseen ei juurikaan ole ollut ja parhaat opettajamme, hyvät esikuvat, ovat olleet aivan liian harvassa.
Tämä kaikki on muutettavissa. Opetetaan kaikille hyvän ihmisten johtamisen perusteet ja valjastetaan ne, jotka jo ovat hyviä johtamisessa auttamaan niitä, jotka haluavat kehittyä paremmiksi johtajiksi. Näitä esikuvia tarvitaan yrityksissä, julkisella sektorilla, hienossa koulutusjärjestelmässämme, urheiluseuroissa- ja joukkueissa sekä harrastustoiminnassa.
Unelmani jakaa jo useat sadat suomalaiset johtajat. Kun saamme muutaman tuhat hyvää johtajaa lisää työskentelemään aktiivisesti tämän asian puolesta, voimme kaikki olla onnellisempia. Hyvä johtajuus tuottaa onnea ja menestystä.
Emme enää uneksi, vaan teemme satojen suomalaisten johtajien kanssa joka päivä töitä sen eteen, että jokainen suomalainen saisi kokea hyvää johtamista! Muutos on alkanut.
Toni Hinkka, johtamisaktivisti
Toni Hinkka Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Haljastennokkaa ei saa myydä
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1411 Luotu: 01.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3499 Luotu: 27.04.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
395 Luotu: 04.05.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
422 Luotu: 19.04.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20447 Luotu: 20.03.2025
Ilotulitteet eivät kuulu Kolin kansallispuistoon
371 Luotu: 17.02.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
118 Luotu: 29.04.2025
Maunulan, Paloheinän ja Pihlajamäen terveysasemien puolesta
1860 Luotu: 09.05.2022
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1705 Luotu: 22.03.2025
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
54 Luotu: 07.05.2025
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68605 Luotu: 15.02.2024
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1485 Luotu: 10.12.2024
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
550 Luotu: 01.04.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11336 Luotu: 03.02.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
683 Luotu: 13.03.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2506 Luotu: 15.07.2023
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1856 Luotu: 10.04.2025
Pelastakaa Heinolan Niemelänranta, ei rakentamista
593 Luotu: 01.03.2023
Julkisen liikenteen hintoja täytyy laskea!
18 Luotu: 08.05.2025
Ei uraanikaivoksia Pohjois-Karjalaan
15 Luotu: 08.05.2025