Mainos: Parhaat lehtitarjoukset / Kotimikro - 1 nro + yleislaturi (5,90 €)

Adressi | Allekirjoitukset (4860) | Keskustelu | Tilastot

Keskustelu /Saimaannorpan suojelua tehostettava

Asiallista keskustelua adressista Saimaannorpan suojelua tehostettava.

Adressit.com:n ylläpito

#1 Allekirjoittakaa "Eroa, maatalousministeri Sirkka-Liisa Anttila"


Kaikki voisivat kirjoittaa saman tien adressin "Eroa, maatalousministeri Sirkka-Liisa Anttila". Siitähän tämä johtuu, että meillä on täysin epäpätevä ja yksipuolinen Maa- ja metsätalousministeri. Ei hän tästäkään adressista ole pätkääkään kiinnostunut.

http://www.adressit.com/eroaanttila

Toinen vaihtoehto olisi erottaa eläintensuojelu ja ympäristönsuojelu täysin ko. ministeriön vastuulta.
Ilmari Määttänen (Helsinki, 9.4.2009 11:13)

#2

Tuli vaan mieleen kun tuossa lehteä lueskelin että norpat eivät ilmeisesti häiriinny moottorikelkoista. Tuskin norppien suojelijat muuten niillä käyttäisivät Sirkka-Liisa Anttilaa norppien pesillä.
Michail Jaction (Jurmaa, 15.4.2009 13:35)

#3

Kyllä on katiska hyvä pyydys. Ei mene norpat, mutta telkät ja sorsat kylläkin. Taas oli yksi hukkunut, ensi kertaa sorsa oli onnistunut hirttäytymään kohon naruun.
Michail Jaction (Jurmaa, 2.5.2009 22:38)

#4 OMG

Antaa norpan kuolla rauhassa ei mennä häiritsemään sitä enään, sitäpaitsi ihminen on puuttunut ihan liikaa joidenkin eläimien kulkuun. Ottaisivat vaan jonkun ihokudos näytteen tosta norpasta ja kloonaisivat 30 vuoden päästä niitä satapäin jos jotakuta kiinnostaa. Anteeksi jos loukkasin jonkun tunteita mutta en näe norpan suojelemisena mitään jännää, en ole perehtynyt norppiin mutta olen saanut käsityksen erittäin agressiivisesta eläimestä, vai nisäkäs en tiedä.
Henrik Sirkku (Kemi, 3.5.2009 09:14)

#5 Voiko olla edes totta ?

Että jotkut ihmiset haluavat tämän kauniin ja ainutlaatuisen eläimen häviävän maailmankartalta ? Hävetkää !
Mikä meitä oikeen vaivaa ? Juhannuksena halutaan järvien rannoille nauttimaan puhtaasta luonnosta ja kesäyön auringosta. Mitään ei kumminkaan tehdä asian hyväksi, jotta myös jälkipolville jäisi edes osa maammee ainutlaatuisesta ympäristöstä ja eläimistöstä.
Marko Koskenmäki (Tammisaari/Raasepori, 10.12.2009 23:33)


Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat osallistua keskusteluun. Rekisteröidy

Rekisteröityneet käyttäjät (Rekisteröidy käyttäjäksi)
Email
Salasana




Kerro tästä sivusta muille Facebookissa