Helsingin joukkoliikenteen heikentäminen
Kommentoitu viesti
Marja Rajala |
#191 Re: Re: Re: Pyöräteitä on suunniteltu kohta kolme vuotta20.02.2013 19:54#174: Jive - Re: Re: Pyöräteitä on suunniteltu kohta kolme vuotta Kuvittelenko, vai onko adressin teksti pidentynyt sen jälkeen kun allekirjoitin sen? Puutteellisesta muotoilusta huolimatta uskoin vastustaneeni Helsingin joukkoliikenteen heikentämistä. Piste. Heikentää voidaan myös esim. vuoroja vähentäen ja toisaalta linja- ja pysäkkimuutokset voivat kaupunkirakenteen eläessä olla joskus perusteltujakin. Tarkoittaako "puistobulevardin tuhoaminen" alussa mainittua puiden kaatoa vai jotain muutakin? |
Vastaukset
etu-töölön eläkeläinen |
#192 Re: Re: Re: Re: Pyöräteitä on suunniteltu kohta kolme vuotta2013-02-22 10:24:15#191: Marja Rajala - Re: Re: Re: Pyöräteitä on suunniteltu kohta kolme vuotta Adressin nimi on mielestäni ollut harhaanjohtava, suurin osa allekirjoittaneista sekä kommentteja lähettäneistä on meitä Töölöläisiä, joita nämä Mechelinkadun muutokset tulevat koskettamaan!En ota kantaa pyörä-/autoteihin, mutta raitiovaunu 8:n Caloniuksenkadun pysäkin siirtoa en todellakaan tajua, ainoa pysäkki, joka todella on käytössä. Samoin uudet istutettavat puut , kävin katsomassa Marian sairaalan pysäkillä, ovat todella "liikuttavia". Onko todella niin, että tuo upea Mechelinkadun "bulevardi" on tarkoitus parturoida ja sitten istuttaa nuo uudet tilalle ? Samoin en myöskään ymmärtänyt, että tarvitaan kaksi pyörätietä: toinen kulkee Mechelinkatua pitkin ja toinen Merikannontiellä. Tuo puiden parturointi on ilmeisesti aloitettu sieltä Kesäkadun ja Kivelän kadun väliltä Mechelinkadulla, uudet ovat jossain vaiheessa sinne ilmestyneet!
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
44766 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10587 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1625 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1432 Luotu: 16.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
810 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
702 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
680 Luotu: 06.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
198 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
174 Luotu: 30.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20834 Luotu: 20.03.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
169 Luotu: 18.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1149 Luotu: 16.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
129 Luotu: 13.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025