Raatti on säilytettävä uimahallina

Raatti on säilytettävä uimahallina / Tiedotteet / Oulu tar­vit­see vahvan ui­ma­hal­li­ver­kos­ton – Raatin ui­ma­hal­lin säi­lyt­tä­mi­nen on tässä ko­ko­nai­suu­des­sa tärkeää / Kommentit


Vieras

#1

01.04.2026 11:02

Oululaiset ovat todella ahkeria uimahallin käyttäjiä. On tärkeää, että kaikki asiakasryhmät lapsista aikuisiin, kilpailijoista kuntoilijoihin ja kuntoutujiin saavat riittävästi tilaa kullekin kohtuullisen matkan päässä sijaitsevassa uimahallissa. Raatin uimahalli on ehdottomasti säilytettävä, koska Oulun uimahallit ovat useimmiten ruuhkaisia. Linnanmaa ja uusi Raksila eivät auta tila-asiassa, jos Raatti puretaan. Siinä tapauksessa tilanne on + - 0, eli ojasta allikkoon.

Vieras

#2

01.04.2026 15:18

Oulu tähtää vuoteen 2035 mennessä 240 000 asukkaan kestävästi kasvavaksi, älykkääksi ja inhimilliseksi pohjoisen Suomen keskukseksi.

Jos tuo toteutuu niin Raatin uimahalli tarvitaan ehdottomasti.

Kommentoi adressia




Maksullinen mainonta

Adressit.com mainostaa tätä adressia 3000 henkilölle.

Lisätietoja…