Adressi Tasa-arvoista avioliittolakia vastaan!
Jeesuksen omainen |
/ #19 Jouko Pihon Profetiasivuilta02.12.2014 06:27Perjantaina 28.11. äänestetään Suomessa sukupuolineutraalista avioliittolakialoitteesta. Rukoillaan kertakaikkista voittoa tässä asiassa niin, ettei lakialoite mene läpi. Rukoillaan jokaisen kansanedustajan puolesta, että he saavat rohkeuden ja ymmärryksen äänestää oikein, eli tätä lakia vastaan. Torstaina 27.11. käydään eduskunnassa keskustelu tästä lakialoitteesta, jonka puolesta on myös tärkeää jo rukoilla. Sitä voi seurata suorana Yle Areenassa klo 17->.
Meidän Herramme on voittaja! Hän kuulee vanhurskaiden rukoukset ja tarkkaa heidän huutoaan. Rukoillaan uskossa siihen, että Jumalalle kaikki on mahdollista ja kiitetään siitä, että Hänen nimensä saa täyden kunnian kaikesta. Me olemme tässä maassa niitä, kenelle Jumala on antanut kaiken vallan ylitse kaikkien pimeyden valtojen ja nyt on meidän aika käyttää sitä auktoriteettia, jonka Jeesus meille on antanut. Pysytään siis uskossa rohkeina ja rukouksessa kestävinä! Ps 118: 6-8, 15-16 "Herra on minun puolellani, en minä pelkää.Mitä voi ihminen minulle tehdä! Herra on minun puolellani, hän on minun auttajani. Minä saan nähdä vihamiesteni tappion. Parempi on turvata Herraan kuin luottaa ihmiseen. Riemun ja pelastuksen huuto kuuluu vanhurskaitten majoissa: 'Herran oikea käsi tekee väkeviä tekoja. Herran oikea käsi on kohotettu, Herran oikea käsi tekee väkeviä tekoja!'"
Muista käydä www.rukousjapaasto.palvelee.fi
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45419 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10618 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1718 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1458 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
821 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
723 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
277 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
239 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
201 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
193 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20846 Luotu: 20.03.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
149 Luotu: 30.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
133 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
118 Luotu: 23.06.2025