Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#11970 Re: Re: Re: Re: Re: Re: homoseksuaalisuuden synnystä:28.04.2013 19:16#11966: - Re: Re: Re: Re: Re: homoseksuaalisuuden synnystä: Jos 18 vuotias samaa sukupuolta oleva makaa 15 vuotiaan kanssa ,
Riskoslain suojaikäräja on sukupuolineutraali, joten voit unohtaa tuon "samaa sukupuolta oleva" -ajatuksella keikaroinnin. |
Vastaukset
Homouden synty |
#11986 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: homoseksuaalisuuden synnystä:2013-04-28 20:21:35#11970: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: homoseksuaalisuuden synnystä: Jospa pohtisimme mitä tapahtusi, jos samaa sukupuolta olevat saisivat avioitua keskenään. Sehän tarkoittaisi sitä, että homot saisivat myös adoptoida lapsia. Lapsilla ottavat herkästi esimerkkiä vanhemmistaan ja monesti lapset saattavat nähdä vanhempansa sänkypuuhissa, vaikka sitä pyrittäisiin perheessä välttämään. Ei liene mitenkään tavatonta jos vanhempiensa touhuja katsellut murrosikää lähestyvä lapsi saattaisi kiinnostua kokeilemaan vanhempiensa esimerkkiä. Peppupanon uhriksi saattaisi joutua pienempi lapsi, joka ei välttämättä edes kuuluisi sateenkaariperheeseen. Tällä tavoin joku lapsi kuitenkin joutuisi uhriksi, vaikka homovanhemmat eivät itse suoranaisesti käyttäisikään adoptiolastaan hyväksi, vaan he ainoastaan houkuttelisivat isompia lapsia kokeilemaan esimerkillään omia touhujaan. Jos lapset alkavat tästä syystä harjoittaa homoutta, minkä ikäisenä heistä tulee homoseksulaaisuuden omaksumisen lisäksi myös pedofiilejä? Lapsihan vanhenee ja tulee täysi-ikäiseksi. Jos hän 18 vuotiaana makaa edelleen nuorempia, hänestä tulee automaattisesti lain mukaan myös pedofiili. Kuka on vastuussa lasten toiminnasta, tai voidaanko edes täysi-ikäiseksi tullutta tällaisessa tapauksessa syyttää, jos vanhemmmat ovat esimerkillään aikaansaaneet tuon tilanteen" |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45661 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10630 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1763 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1465 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
827 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
731 Luotu: 12.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
365 Luotu: 30.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
285 Luotu: 26.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2319 Luotu: 22.03.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
251 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
221 Luotu: 18.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
716 Luotu: 06.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
212 Luotu: 13.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
199 Luotu: 03.07.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
191 Luotu: 01.07.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
178 Luotu: 30.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
148 Luotu: 16.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20892 Luotu: 20.03.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
134 Luotu: 07.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025