Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#13098 Re:08.05.2013 18:59#13097: Avioliittolakia ei saa mennä ropeloimaan - Olen tässä jo 400 sivua yrittänyt sinulta kysyä mihin sinä luulet tällä adressillasi vaikuttavan? EI vastausta niinkuin teillä uskovaisilla (helluntailaisilla) on tapana! 16 vuotiaat saavat allekirjoittaa! Sano minulle kuinka moni teidän helluntaiperheitten alaikäisistä lapsistanne on "pakotettu" osallistumaan tähän? Anteeksi sanailuni mutta voin täydestä sydämestäni sanoa että juuri te helluntailaisette olette tehneet minulle sen verran huonoa oloa minun elämääni että en edes toivoisi pahimmalle vihamiehellenikään! Joten allekirjoittakaa ihmiset! Älkää vain antako ihmisarvoa muille kuin teidän jumalaanne uskoville! Polkekaa muut saveen jalkojenne alle ja olkaa ylpeitä itsestänne! |
Vastaukset
Vieras |
#13103 Re: Re:2013-05-08 20:19:20Naisen ja miehen välisestä avioliitosta tässä adressissa on kysymys ja sitä me allekirjoittaneet puolustamme. Helluntalaisia tuskin kaikki olemme, en ainakaan minä. Sama ihmisarvo meillä on kaikilla, mutta avioliitto on naisen ja miehen välinen liitto jota emme halua muutettavan "tasa-arvoiseksi". Alaikäisistä allekirjoittaneista en sano mitään, koska minulla ei alaikäisiä lapsia ole. Huonosta olosta: omakohtaisesti voin sanoa kokeneeni hyvinkin vaikeitä tunnontuskia siinä vaiheessa, kun omatunto kolkutti vaatien parannuksen tekoon. Myöhemmin sainkin todeta, että: "- ristin luona vuotaa rauha syömmeen särkyneen. Tahraiselle puhdistusta risti tarjoaa". Tämä loppuosa rististä on kuorolaulusta. Jaakobin kirje 4:5 sanoo: Vai luuletteko, että Raamattu turhaan sanoo: "Kateuteen asti hän halajaa henkeä, jonka hän on pannut meihin asumaan"? Kyllä Jeesus Sinua rakastaa ihan yhtä paljon kuin ketä tahansa meitä "pelastettuja". Hänelle olemme kaikki arvokkaita. Jakeessa 6 sanotaan: "Jumala on ylpeitä vastaan, mutta nöyrille hän antaa armon". Lähesty Häntä, niin Hän lähestyy Sinua! Anna Jeesuksen pelastaa itsesi. Sanon näin, koska se on ihmisen omasta tahdosta kiinni. Hän ei ketään pelasta, ellei ihminen itse halua pelastua. Laitan tähän loppuun linkin, jonka toivon Sinun katsovan loppuun saakka. Jos haluat tehdä ratkaisun niin siihen on mahdollisuus videon lopussa. Rukoilen puolestasi tälläkin hetkellä. Siunausta Sinulle! Tässä se linkki: http://www.youtube.com/watch?v=b7hdJXaA6Gw Ps. En ole hän, jolle kysymyksesi esitit.
|
veritas |
#13114 Re: Re:2013-05-08 22:14:18No,no, älä esitä uhria. Suomessa uskovien kritiikki homoutta kohtaan on leikkiä verrattuna siihen mitä homoille tehdään muualla. You Tubessa on kenen tahansa nähtävissä kuinka teini-ikäisiä homoja on hirtetty mm. Iranissa. Heidät on pantu roikkumaan nosturin nokkaan, väkijoukon seuratessa teloitusta. Tuo "huono olo" on seurausta rehellisyydestä, kristittyjen on kerrottava totuus vaikka se ei aina miellytä. On rakkautta sanoa toiselle että olet menossa kohti kadotusta syntisi kanssa. Silloin on vielä mahdollista tehdä parannus ja hyljätä syntinsä. Kun ihminen kuolee, sen jälkeen ei ole enää parannusta synneistä. Kuoleman jälkeen alkaa ikuisuus, joko tulijärvessä tai Jumalan luona taivaassa. Tiedoksi uskovien ja Raamatun pilkkaajille: pilkkaaminen ei muuta/kumoa Jumalan Sanaa mitenkään. Apostolien teoissa mainitaan 17. luvussa, jakeet 30-31 : " Noita tietämättömyyden aikoja Jumala on kärsinyt, mutta nyt hän tekee tiettäväksi, että kaikkien ihmisten kaikkialla on tehtävä parannus. Sinua on varoitettu, ja on viisasta tehdä parannus Jumalan edessä. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45705 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10633 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1763 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1466 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
829 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
732 Luotu: 12.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
375 Luotu: 30.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
285 Luotu: 26.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2334 Luotu: 22.03.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
253 Luotu: 18.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
229 Luotu: 01.07.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
223 Luotu: 18.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
217 Luotu: 03.07.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
216 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
180 Luotu: 30.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
148 Luotu: 16.06.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
142 Luotu: 07.07.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
716 Luotu: 06.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20904 Luotu: 20.03.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
123 Luotu: 23.06.2025