Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Rikottu ruukku |
#15078 Nukkuva, pimeydessä elävä...06.06.2013 15:54kristikunta!! Miksi ette halua herätä, vaikka herätykseksi sanoma, tämä kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi oleva, maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi Kristuksen Jeesuksen, Hänen yhteyteensä, Hänessä yhdeksi, yhtä olevaksi ja kaikessa yhtä pitäväksi, Totuudessa yksimielisesti elämään ja toimimaan / vaikuttamaan kutsuva / Raamatun UT opetusten ja ohjeiden valossa tunnistettava äänensä on ollut luettavissa / kuultavina jo usean kuukaudenajan tällä keskustelufoorumilla?! Mikä tässä pahan vallassa olevassa, vääryyden mukaisesti ja pahuuden puolesta elävässä, zaatanaa tuomiokseen palvelevasti, = onnettomuudekseen / kärsimyksikseen ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi elävässä, toimivassa ja vaikuttavassa maailman / ihmiskunnan touhussa ja politiikassa niin mieluisaa, ettei siitä haluta sanoutua irti? = Lähteä ULOS, rakentamaan sitä kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, Raamatun UT, Kristuksen Jeesuksen ja / apostoliensa Totuuteen perustuvien ja mukaisten / kaikkia kohtaan ja kaikille Oikeuden mukaista / Oikeuden mukaisuuden mukaista = vasta Laillista (kaikille Itse kaiken Luoja ja Omistaja, kaiken Elämän Antaja ja Ylläpitäjä Jumalan Luvallista) ihan Lain / Laillisuuden täyttymyksen, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi mukaista, Kristuksen Jeesuksen / Jumalan VALTA kunta. tälle pahan vallassa olevalle maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi riittävää, Krist. periaatteella ja mukaisesti toimivaa Krist. vaihtoehtoa. Kristuksen Jeesukseen uskovat, Hänelle uskollisesti ja kuuliaisesti elämään ja toimimaan kutsututhan on tästä pahan vallassa olevasta zaatanaa tuomiokseen palvelevasta maailman touhuista ja politiikasta ULOS kutsuttuja, tätä em. Jumalan valtakunta / Krist. vaihtoehtoa rakentaviksi. Kristuksen Jeesuksen nimessä näin muistuttaen ja valistaen. Puolustaja Pyhä henki, / vähäisen, maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi, niin Krist. uskoville, kuin kaikille muillekin herätykseksi työhön kutsutun palvelijansa, Kristuksen Jeesuksen kanssa, Hänessä YDEKSI, yhtä oleviksi ja kaikessa YHTÄ pitäviksi, Totuudessa / Hänessä, Kristuksessa Jeesuksessa YKSI mielisesti, = Raamatun UT opetusten ja ohjeiden perustalta ja mukaisesti elämään ja toimimaan / vaikuttamaan, omiaan ja siksi haluavia yhdeksi kokoamassa olevan. |
Vastaukset
p. |
#15079 Re: Nukkuva, pimeydessä elävä...2013-06-06 16:25:54 |
Vieras |
#15086 Re: Nukkuva, pimeydessä elävä...2013-06-06 18:01:58#15078: Rikottu ruukku - Nukkuva, pimeydessä elävä...
Kiitos, että tuot Sanan niin lähelle meitä kaikkia! |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Maantien 468 peruskorjaus
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Valiosauna osaksi Rovaniemeä
1526 Luotu: 08.09.2025
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
1347 Luotu: 07.09.2025
Ei ampumaratahanketta Kokkolan Hanhinevalle
822 Luotu: 11.09.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1222 Luotu: 19.04.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Kymintehtaan koulun Pilkan toimipisteen säilyttäminen
496 Luotu: 11.09.2025
Maantien 468 peruskorjaus
407 Luotu: 14.09.2025
Säilytetään Puistolan ja Tapulikaupungin kirjastot
398 Luotu: 07.09.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51406 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21288 Luotu: 20.03.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
1021 Luotu: 12.06.2025
Haminalaisten lasten keskittäminen yhä suurempiin yksiköihin on loputtava!
240 Luotu: 07.09.2025
Viialan koulun säilyttäminen!
234 Luotu: 11.09.2025
Suomirockmuseo Joensuuhun
230 Luotu: 16.09.2025
Kustavin Keskustametsän säilyttäminen
221 Luotu: 12.09.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
189 Luotu: 28.08.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
176 Luotu: 29.08.2025
LAITEVAPAATA KASVURAUHAA NURMIJÄRVELLE
170 Luotu: 14.09.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
210 Luotu: 22.07.2025
Kevyen liikenteen väylä Rasuasta Haavistoon ja edelleen Koskenpäälle
151 Luotu: 15.09.2025