Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#41393 Re: Re: Re: Re: Realiteetteja25.08.2014 23:26#41392: vieras - Re: Re: Re: Realiteetteja
Asiasta kolmanteen: Olen alkanut kaivat analyysejä, joissa kuljetaan näissä nykyisissä uutis- TAPAHTUMISSA SYVEMMÄLLÄ JA PIDEMMÄLLÄ, JATKUMOISSA, TÄSSÄ LIENEE PYRKIMYSTÄ SIIHEN SUUNTAAN:
Vastakohtien valtakunnat14.08.2014 11:40 | JUHA AUVINEN Kirjoittaja on medialähetysjohtaja ja Lähde-lehden päätoimittaja. Irakissa julmin ottein edenneen ääri-islamistisen Isis-järjestön tavoitteena on perustaa Irakissa ja Syyriassa valtaamilleen alueille, ja vähitellen koko maailmaan, sharia-lailla hallittava islamilainen kalifaatti. Siksi Isis käyttää nykyään itsestään nimeä Islamilainen valtio. Kalifaatti on järjestelmä, joka päättyi lähes 100 vuotta sitten Osmanien |
Vastaukset
Vieras |
#41394 Re: Re: Re: Re: Re: Realiteetteja2014-08-25 23:37:09#41393: - Re: Re: Re: Re: Realiteetteja
MIKSI iSRAEL JOUTUU SULKEMAAN RAJANYLITYSPAIKKOJA?
SRAEL joutui sulkemaan Erez terminaalin Gazaan, sillä neljän israelilaisen taksin odottaessa siellä Gazassa haavoittuneita kuljettaakseen heidät sairaalahoitoon Israeliin, terminaalia kohti avattiin raketti- ja kranaattituli, joka haavoitti neljää taksinkuljettajaa. Heidät vietiin sairaalaan hyvin vihaisina siitä, etteivät Gazan terroristit kunnioita edes sen vertaa omia kansalaisiaan, että sallisivat heidän haavoittuneittensa päästä sairaalahoitoon. Erez terminaali avattiin uudelleen tänä aamuna. |
vieras |
#41396 Re: Re: Re: Re: Re: Realiteetteja2014-08-26 04:34:27#41393: - Re: Re: Re: Re: Realiteetteja Asiasta neljänteen. Sinä olet asiantuntija noissa kysymyksissä. Tuo on sinun erikoisaluettasi kirjoituksistasi päätellen. Sen verran luulen tietäväni, että islamilaisten valta tulee lisääntymään ja he haluavat hävittää Israelin maailmankartalta. Uutiset voivat auttaa tutkimisessa lähteestä riippuen. Omat tutkimiseni liittyvät enemmän ajan merkkien seuraamiseen. Jeesus käskee seuraamaan ajan merkkejä ja profetioita. Olen tutkinut niitä jo vuosia Herran valvovan silmän alla. Hän on avannut silmäni näkemään, missä ajassa elämme. Silloin kun en ollut vielä elävässä uskossa, en ollut koskaan kuullutkaan, että Hän on tulossa omiansa noutamaan. Herralle kiitos, että Hän on laittanut minut tutkimaan asioita ja lukemaan Sanaa! Tutkimisessa auttavat erilaiset suomalaiset ja ulkomaiset blogit, ulkomainen uutisointi (suomalainen yleensä puutteellista ja köyhää, ei tiedetä mitä maailmalla tapahtuu), ulkomaiset lehdet ja uutisvideot. Kuvat ja videothan eivät yleensä valehtele, riippuen lähteestä. Jos joku lukija haluaa seurata ajan merkkejä, ajan tasalla oleva lähde on mm EARTH CHANGES SOTT.NET: maanjäristykset (isommat tai muuten merkittävät), tulivuorenpurkaukset, maanvajoamat, tulvat, maanvyöryt, raesateet, tornadot, vesipatsaat, myrskyt, säiden ääri-ilmiöt, eläinten joukkokuolemat, metsäpalot jne. Muistin virkistämiseksi vielä kerran: The Book of Revelation - full film (Agape Gospel Grace 14.8.2012) Very few will enter Rapture - learn how to prepare yourself (kingdomwarriorscom 10.1.2012) Left behind: The movie - raptured! (Josho 456123 17.7.2010) Exclusive - The second coming of Jesus Christ - urgent (wingsofChrist 777 1.2.2013) Jesus Christ - Heaven - Must See (sama 2.2.2013) you tubessa
Lyhyesti suomennettuna: Ilmestyskirja, Vain harvat pääsevät mukaan seurakunnan ylösottoon, Jäljellejääneet, Jeesuksen toinen tulemus omilleen ja Jeesus Kristus - Taivas. En kuulu mihinkään lahkoon. Jeesuksen tulemus omilleen on tosiasia. Hän vahvistaa sitä tietoa koko ajan. Aika on vähissä! Tutkikaa asioita, jos haluatte päästä mukaan. Paholainen tekee kyllä kaikkensa, estääkseen kaikenlaisen hyödyllisen ja hyvän tiedottamisen kaikissa asioissa, etteivät ihmiset heräisi.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Maantien 468 peruskorjaus
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Valiosauna osaksi Rovaniemeä
1526 Luotu: 08.09.2025
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
1468 Luotu: 07.09.2025
Maantien 468 peruskorjaus
878 Luotu: 14.09.2025
Ei ampumaratahanketta Kokkolan Hanhinevalle
862 Luotu: 11.09.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1228 Luotu: 19.04.2025
Kymintehtaan koulun Pilkan toimipisteen säilyttäminen
637 Luotu: 11.09.2025
Venetankkausasema Ristiinaan
546 Luotu: 20.09.2025
PERUTAAN LEIKKAUKSET KAIKISTA KÖYHIMMILLE – NÄPIT IRTI TOIMEENTULOTUESTA
497 Luotu: 22.09.2025
Suomirockmuseo Joensuuhun
476 Luotu: 16.09.2025
Säilytetään Puistolan ja Tapulikaupungin kirjastot
404 Luotu: 07.09.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51406 Luotu: 02.06.2025
Viialan koulun säilyttäminen!
258 Luotu: 11.09.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
1023 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21307 Luotu: 20.03.2025
Haminalaisten lasten keskittäminen yhä suurempiin yksiköihin on loputtava!
241 Luotu: 07.09.2025
Kustavin Keskustametsän säilyttäminen
222 Luotu: 12.09.2025
Espoon sirkus- ja teatterikoulu Eskolle uudet tilat
206 Luotu: 15.09.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
192 Luotu: 28.08.2025
LAITEVAPAATA KASVURAUHAA NURMIJÄRVELLE
177 Luotu: 14.09.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
176 Luotu: 29.08.2025