Muovikorkit pois maitotölkeistä
Ota yhteyttä adressin tekijään
Muovikorkki on hyvä maitotölkeissä.
Äly hoi XDDDD
Re:
Vaikea olla ostamatta, kun pienistä kaupoista ei saa muita kuin korkillisia tölkkejä esim. mökillä. Sen vuoksi tämä adressi onkin, että korkkitölkit uhkaavat vallata kaikki kaupat, vaikka niiden tarve on marginaalinen.
Re: Re:
No siinä varmasti menee loma mökillä aivan reisille kun maitotölkissä on kierrekorkki :(
Toivottavasti hallitus puuttuu tähän tärkeään asiaan ja laittaa teidän mökkikauppiaan vastuuteen näin järkyttävästä teosta!
Voimia <3
Re: Re: Re:
Kaikki tähän, eli ympäristöä kuormittavampaan suuntaan olevat toimet ovat typeriä ja väärin. Ja pakkaaminen on yksi kriittisimpiä aloja tässä suhteessa - ja toisaalta siellä olisi halvimmalla otettavissa askelia kestävämpään suuntaan. Jätetouhumme on kivikaudelta ja tässä ollaan ottamassa askelta jopa väärään suuntaan.
Folion riekaleet
Kaupat on täynnä ei korkillisia maitotölkkejä!!!!
Ja jo kohta 200 urpoa!
This comment has been removed by the author of the petition.
Reason for the removal: Asiaton kommentti, joka ei liity adressiin.
Re:
Hyvä "Lukutaito hukassa",
Ymmärrän, että tiedonhaku saattaa olla sinulle turhan vaativa tehtävä, mutta korkit nimenomaan ovat muovia, eivät esimerkiksi piparkakkua tai valkosuklaata, mikä olisi tietenkin maidon nauttimisen kannalta mukavampaa. Tämän voi helposti tarkistaa esimerkiksi tuottajan, Valion sivuilta. Nämä muovikorkit valmistetaan pääosin Ruotsissa, mikä sekin on kiinnostava yksityiskohta. Kiitos mukavasta palautteesta, joka sai minut entistä tyytyväisemmäksi, että käytin adressin luomiseen tärkeää aikaani. Arvioin, että perustamiseen meni vähemmän aikaa kuin sinulta meni sen lukemiseen. Lämmittää myös, kuinka aihe saa aikaan kiivasta keskustelua ja eritoten päätöntä vaahtoamista asian vastustajien taholta.
Ympäristöä säästävä adressi
This comment has been removed by the author of the petition.
Reason for the removal: Adressin asiaan liittymätön trolli.
Helppo elämä
This comment has been removed by the author of the petition.
Reason for the removal: Perätön ja asiaton kommentti.
| This discussion has been closed. |
Joskin adressi on muuten typerä ja turha!!!!