Adressit.com

Linjan 79 reitti pidettävä ennallaan.

Ota yhteyttä adressin tekijään

Vieras#1 Feb 12, 2016, 11:29
Pakko toi reitti on pitää niin että se palvelee kaikkia. Sielä asuu koululaisi hyvinkin paljon jotka kulkevat päivittäin kouluun Nokialle
Vieras#2 Feb 12, 2016, 12:49
Pakkalan kylältä Siurosta tämä linjan 79 reitti on ainoa yleinen kulkuyhteys Siuron keskustaan (mm. pankkitilit siellä), ja Tampereelle, myös siis Tampereelta Siuroon, ja nimenomaan Salmin vanhan kyläkaupan kohdalle, josta edelleen on kolme kilometriä Pakkalan kylälle, mutta edes jotenkin inhimillinen kävelymatka pysäkille. Säilyttäkää yhteys, kiitos! Täällä kylällä on muuten osa ihmisistä jäämässä täysin taksien ja kaverikyytien varaan. Linja-autoyhteys on tarpeellinen, myös kesäaikaan, jolloin se on ollut kokonaan poissa.
Erityisesti kesäaikaan olisi myös kesäasukkailla ja nuorilla kulkuyhteys hyvä olla, muukin kuin sattumanvaraiset naapurikyydit tai kalliit taksit.
Vieras#3 Feb 14, 2016, 11:05
Linjan 79 reittiä ei saa muuttaa !
Vieras#4 Feb 18, 2016, 00:22
Koska Siuron (Kuljun) alueen linjaauto yhteydet uhkaa loppua 6/2016 alkaen.
Vieras#5 Feb 19, 2016, 13:54
Onhan se ihan järjenvastaista ajella reittiä jonka varrella ei juurikaan asua ketään.
Vieras#6 Mar 10, 2016, 16:35
Linja 79 tulee säilyttää. Linjan 79 päätösperustelut eivät ole päteviä.
Vieras#7 Aug 30, 2016, 21:02
Äitini ei pääse enää kulkemaan linja-autolla työmatkaansa Häijäästä Nokialle ja takaisin. Hänellä ei ole ajokorttia, joten isäni täytyy toimia kuljettajana ilman korvausta.
KYRPÄ#8 May 19, 2020, 02:06

MIKS VASEMMISTO TU HOO BUSSI AJAT JA HARMISTAA KURJISTAA SITEN KOKO SUOMEN KANSAN ?

 

 

NÄINHÄN SE ON JA SIT KANS SE KU VASEMMISTO LIITTO ON TUHONNU AIKATAULUT :( !

 

KUTEN ESIMERKISKI SE KUN BUSSI EI KULJE ENÄÄ KELLO 4 JÄLTÄ VAAN VASTA 7 TE MÄLTÄ TAI 7.59 :( !!

 

       >

 

 

JA HUOM KULKI ENNEN   4 JÄLTÄ EI 4.59      KELLO :( !!!