LAUNEEN KOULUN LAPSET HÄDÄSSÄ!
Ota yhteyttä adressin tekijään
miksi sairastuttaa lapset väkisin ?
Re: miksi sairastuttaa lapset väkisin ?
#78: ent. oppilas - miksi sairastuttaa lapset väkisin ?
Hei ent. oppilas - tule kanssamme taistoon!
Tehdään tästä yhdessä loppu lasten vuoksi.
Lähetä mulle yhteystiedot [email protected] osoitteeseen.
Voit toimia myös nimettömästi.
This comment has been removed by the person who wrote it.
Reason for the removal: Toistoa edellisiin viesteihin, en lukenut niitä tarpeeksi aiemmin.
Re:
Hei vihainen-95
Voitko lähteä kanssamme taistoon?
Joko omalla nimellä tai vaikka puhelinhaastattelulla?
Et ole tosiaankaan yksin - sen lupaan - mutta jokaista erikseen tarvitaan, jotta saamme osoitettua asian laajuuden.
Lähetä minulle yhteystietosi osoitteeseen [email protected]
Toriparkki tärkeämpi
#1: - Kyllä se niin on, että Lahdessa Toriparkki on tärkeämpi, ainakin poliitikkojen mielestä, ja sehän rakennetaan
Ongelma vanha
#87: Papi - Toriparkki tärkeämpi
Itse asiassa, jo 1980 luvun lopulla Ainakin alakertojen tilat olivat, jo vähän kuin kellarissa olisi ollut, jo silloin, mutta eihän
asiaan kiinnitetty huomiota, jotakin remonttia tehty, liekkö sitten oikein ja olisiko kannattanut rakentaa uusi rakennus.
Melko paljon rahaa, jo mennyt, eikä vieläkään hyvä. Rakennuksen ongelmana se, että se rakennettu rinteeseen.
Eteläisen ohitien takia, rakennettu viime vuosina,isolla rahalla urheilukenttä, koska vanha jää ohitien alle.
Mistä homeremonttirahat?
..
JÄRKYTTÄVÄÄ ...
nyt ei enää selittlyjä
nyt on ryhdyttävä tekohin lastemme puolesta
ja samoin opettajien
VASTUUNJAKO
Re: Mitä ja missä?
Miksi vain koulukiinteistöissä on mainittuja ongelmia?, rakenteet ovat pääpiirteissään yhteneviä saman ajankohdan asuinkiinteistöjen kanssa. Onko ilmastointi todella väärin säädetty (alipaine) ja samalla rakenteissa kosteusongelmia ja stabili lämpötila homeitiöiden kasvulle. Vai onko kyseessä rakennuyrittäjien masinoima kansanliike?. Terveysongelmille, joita vaikea diaknosoida on ilmeisesti löydetty selittäjä , aiemmim vastaava oli amalgaamipaikat hampaissa. Olisi hyvä kurkistaa myös koululaisten koteihin, on melkoisia eläintarhoja (koiria, kissoja, kaneja ym..) .
Täysillä tuen Launeen koulun oppilaita ja vanhempia ja toivon puhtaita tiloja opiskeluun!!
Onko tutkittu: Aldehydit, radon, ASBESTI ??? ks. Uramon koulu
Oirehtiminen on aina varoitus muillekin olemassa olevasta terveysvaarasta!
''Miksi koko koulu menee kiinni jos muutama oirehtii, eikä tuloksista ole löytynyt mitään ihmeempää?'' 'Mahtaa tulla melkoinen remontti kun siihen saadaan kulumaan 3 vuotta????'' Ehkä kaikkea ei ole vielä poissuljettu / kerrottu?!!! Vaihtoehtoja kun on mm. aldehydit, radon, asbesti.....?? katso koko lista sisäilmayhdistyksen sivuilta. http://www.sisailmayhdistys.fi/portal/terveelliset_tilat/sisailmasto/kemialliset_epapuhtaudet/
| This discussion has been closed. |