Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Summerflower |
/ #37254 Re: Hölmöys loihtii vaikka millaisia visioita....28.06.2014 22:10#37237: puhdasta vettä ei oo saatavilla. - Homous aiheuttaa vaikkamitä. Virtsa itsessään on niin ammoniakkipitoista ,että mitkään taudinaiheuttajat,virukset enempää kuin basillitkaan eivät sellasisen nesteen sisällä voi elää hetkeäkään. HIV-viruksen välittyminen sitä kautta ei siis ole teoreettisestikaan mahdollista. Kuvassa on ilmeisesti meneillään kahdenpuolinen cunnilingus,eli oraalisen seksin harjoittaminen. Se on täysin luonnollista ja aivan yleistä heteroidenkin keskuudessa. Et ole kait seurannut lainkaan naistenlehtienkään keskustelupalstoja, kun tuollaisia vielä aikuisena mietit (oletko muuten aikuinen?) Eivät homoseksuaalit suhtaudu virtsaan (tai ulosteisiin, tai räkään tai smegmaan ,vaikkuun tai visvaan yms.kehon eritteisiin) yhtään sen kummemmin kuin ihmiset keskimäärin niihin suhtautuvat ,mutta keskimäärin ottaen esim. homomiehet kyllä huolehtivat hygieniastaan huomattavasti paremmin kuin useimmat muut miehet.Naiset tietystikin oppivat jo pieninä paremmin ja heidät opetetaan paremmin kiinnittämään siihen enemmän huomiota kuin mitä siitä opetetaan pojille.Näin jo kuukautistensakin vuoksi. En kyllä suoraansanoen pystylainkaan ymmärtämään sitä intoa ,millä jotkut äärineuroottiset ihmiset jaksavat täällä jatkuvastii hyökätä juuri homoseksuaalien miesten hygieenisyyttä vastaan. Minusta se tuntuu aivan käsittämättömältä.Likaisia, omasta ulkonäöstään ja hygieniastaan huolehtimattomia miehiä kun tässä maassa riittäisi heidän kritiikkinsä kohteiksi jo ilman homojakin siihen ryhmään sotkematta. Jos nyt mennään sitten ihan konkreettiseen esimerkkiin,niin en nyt kyllä jaksa uskoa ,että monellekaan naiselle tuottaisi mitään ns. inhon väristyksiä ajatus esim. noiden tälläkin palstalla esitettyjen poikien pussaamisesta tai vaikka pidemmällekin viedystäkin seksistä heidän kanssaan. Samaa ei välttämättä voi sanoa monestakaan tunkkaisten keskikaljabaarien tyypillisestä miestyypistä,niistä jotka pääsääntöisesti jo kuluttavat aikaansa sellaisissa paikoissa. Heterous ei muuta sitä tosiasiaa,että useimmat naiset pitävät heihin mieluiten vähintään kahden metrin etäisyyttä-yleensä jo heidän hajunsa vuoksi. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
43149 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10426 Luotu: 09.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
710 Luotu: 14.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1079 Luotu: 12.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
619 Luotu: 12.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
131 Luotu: 16.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
96 Luotu: 18.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
90 Luotu: 15.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
89 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
105 Luotu: 13.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
655 Luotu: 06.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
682 Luotu: 04.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
51 Luotu: 09.06.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2765 Luotu: 08.04.2024
Bussilinja Metsämaalle takaisin
57 Luotu: 12.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1705 Luotu: 01.05.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
31 Luotu: 18.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
175 Luotu: 22.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20801 Luotu: 20.03.2025