Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#6919 Re: Re: Re: Minkä totuuden annatte lapsillenne.. ?06.04.2013 14:13#6905: luonnollinen vs. luonnottomuus - Re: Re: Minkä totuuden annatte lapsillenne.. ? Ei ole olemassa mitään luonnollista adoptiota tai luonnollista avioliittoa. Jos on, niin siinä tapauksessa näytät minulle varmasti sen viidakonkolkan, jossa adoptiotyöntekijät skannaavat vanhemmiksi haluavien kelpoisuutta, minkä jälkeen vanhemmuus vahvistetaan tuomioistuimen päätöksellä, ja sen jälkeen näytät minulle ne luonnonprosessit, joiden seurauksena esimerkiksi eläimet solmivat juridis-taloudellisia sopimuksia erilaisine oikeusvaikutuksineen. "mies ei ole äiti vaikka kuinka jankuttaisi. Eikä äiti ole isä vaikka jankuttaisi sitä koko loppuikänsä." Tämä tulee varmasti järkytyksenä, mutta kerron sen kuitenkin: kahden samaa sukupuolta olevan parin lapsella on kaksi isää tai kaksi äitiä, siis vanhemmat. Ei siis esimerkiksi miestä, joka pyrkii olemaan äiti, eikä naista, joka pyrkii olemaan mies. Sitä luulisi, että tämänkaltaiset perusasiat olisivat tiedossa, mutta ilmeisesti lähtötaso on todella matala. |
Vastaukset
Vieras |
#7023 On se kummallista2013-04-06 16:25:49#6919: - Re: Re: Re: Minkä totuuden annatte lapsillenne.. ? Mutta teistähän saa sen käsityksen. Esim. kun nainen ja nainen makaa keskenään, niin uutisten mukaan toinen käyttää tekopenistä. Miks ei mies kelpaa siihen ilman tekohelistimiä - en ymmärrä. Teillä näyttää varastaminen piintyneen sielun pohjaan saakka tervan tavoin niin että pitää ottaa mallia normaalin miehen vehkeistä mutkan kautta. Nurinkurista. Entä mies joka alistuu naisena oloon olemalla pelkkä reikä. Eikö sekin ole oikean naisen matkimista mutkan kautta. Voisihan kaks penistä jyysätä keskenään ilman reijäksi heittäytymistä. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
48201 Luotu: 02.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3093 Luotu: 09.03.2022
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
960 Luotu: 25.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
148 Luotu: 03.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11023 Luotu: 09.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
356 Luotu: 01.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
720 Luotu: 26.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
234 Luotu: 21.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
267 Luotu: 29.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
152 Luotu: 29.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
901 Luotu: 17.07.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
295 Luotu: 25.07.2025
Kännykkäkielto pois suomen kouluista
21 Luotu: 05.08.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
182 Luotu: 10.07.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
115 Luotu: 15.06.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
101 Luotu: 02.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3664 Luotu: 10.09.2021
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
170 Luotu: 23.06.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
194 Luotu: 06.04.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
34 Luotu: 22.07.2025