Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Lapsille oikeus olla lapsi. |
#7102 Re: Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE.06.04.2013 20:29#7095: - Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE. Ei tarvitse kieltä, sen näkee pedofilin hyväksi käyttämänsä lapsen käytöksestä ja silmistä. Lapsella on valtava tuska ja pelko kun on joutunut raiskatuksi. Lapsuus pilalla ja syrjäytyminen edessä. Suomessa meillä ei ole varaa tällaiseen. Vihreät puhuvat tasa-arvosta mutta unohtavat lapset ja nuoret. Suu vaahdossa hokevat tasa-arvoa homoille ja lesboille ja unohtavat tärkeimmän lapset, jotka unohtuvat aikuisten halujen alle. SETA on sitten viemässä lapsilta sukupuolen ja yrittää maailmasta tehdä sukupuolettoman, jotta maailmassa olisi taas se tasa-arvo. Valetta koko touhu. Heikommat eli lapset ovat näille vain pelinappula, jolla peitellään omaa pahaa oloa ja haureutta.
|
Vastaukset
Vieras |
#7105 Re: Re: Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE.2013-04-06 20:38:06#7102: Lapsille oikeus olla lapsi. - Re: Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE. "Ei tarvitse kieltä, sen näkee pedofilin hyväksi käyttämänsä lapsen käytöksestä ja silmistä. Lapsella on valtava tuska ja pelko kun on joutunut raiskatuksi."
Pikku huomautus: Pedofiilejä on sekä omaan että toista sukupuoleen suuntautuneita (vrt. Kotkan tapaus). Pedofilia ja homoseksuaalisuus ovat kaksi eri asiaa ja homojen nimittely pedofiileiksi on kokonaista kansanryhmää loukkaavaa.
|
Vieras |
#7108 Re: Re: Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE.2013-04-06 20:43:14#7102: Lapsille oikeus olla lapsi. - Re: Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE. SETA on sitten viemässä lapsilta sukupuolen ja yrittää maailmasta tehdä sukupuolettoman
Oletpas varma telepaattitaidoistasi. Millä tavalla Seta yrittää tehdä maailmasta sukupuolettoman? Koskeeko tämä myös faunaa ja flooraa? |
Vieras |
#7227 Re: Re: Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE.2013-04-07 09:51:42#7102: Lapsille oikeus olla lapsi. - Re: Re: Re: Re: HOMOUS ON PEDOFILIN ESIASTE. "SETA on sitten viemässä lapsilta sukupuolen ja yrittää maailmasta tehdä sukupuolettoman, jotta maailmassa olisi taas se tasa-arvo" Ymmärrätkö, mikä ero on sukupuolineutraalilla lainsäädännöllä ja pelkällä sukupuolineutraalisuudella? Lastenkasvatuksessa taas sukupuolisensitiivisyydestä ei ole mitään haittaa, päinvastoin: vahvan kasvatuksen saanut nainen voi olla insinööri ja mies lähihoitaja ilman yhteisön pilkkaa. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10283 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
41543 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
947 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
629 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
561 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
640 Luotu: 06.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
125 Luotu: 16.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
97 Luotu: 13.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
84 Luotu: 15.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
54 Luotu: 12.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
175 Luotu: 22.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
819 Luotu: 02.06.2025
Lastenosteopatian puolesta
798 Luotu: 21.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1693 Luotu: 01.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20790 Luotu: 20.03.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
49 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1139 Luotu: 16.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2754 Luotu: 08.04.2024
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
956 Luotu: 08.03.2024
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2080 Luotu: 22.03.2025