Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#7425 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kysymyksiä07.04.2013 17:20Kylläpä ihminen voi olla harhojensa vallassa :D jos puhut tasa-arvoista avioliittolakia ajavasta kansalais-aloitteesta, niin kyllä ihmiset tietävät, mitä ovat allekirjoittaneet. Kadulla kerätyt nimet tarkistaa ja laskee väestörekisterikeskus, joten kyse on ihan todellisten ihmisten nimistä. Mutta saathan sinä pysyä omassa harhaisessa maailmassasi, siellä on varmaan turvallista, jos tavalliset ihmiset noin pelottavat. Homoja kun on esim. kaikenlaisissa ammateissa, itse tunnen hoitajia ja lääkäreitä, opettajia ja kulttuurivaikuttajia, jotka ovat homoseksuaaleja, mutta eivät sitä tietenkään mainosta sinunlaistesi ihmisten takia. Niin ja itse olen ihan hetero, mutta koska oikeasti tunnen näitä ihmisiä, en voi kuin kauhistella, että sinunlaisiasi on edes olemassa :( |
Vastaukset
Vieras |
#7438 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kysymyksiä2013-04-07 17:34:20#7425: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kysymyksiä Harhojen vallassa on homot ja lesbot. Olkoon vaikka kuka, mutta ei se anna oikeutta tehdä haureutta vaikka olisi rintapielessä millaiset laput. Ihmisen oikeuteen ei kuulu ottaa oman käden oikeutta sellaisista asioista, joita se ei ole luonut tai edes ymmärrä mihin on kajoamassa ja josta se ei pysty kantamaan vastuuta tai pysty hallitsemaan seuraamuksia. Haureus ja vastoin lakia eläminen on aina tuonut kansakunnalle kirouksen ei siunausta. Homoille ei mene perille se että elävät vastoin ihmisyyttä ja tervettä ajattelua. Pieni vähemmistö yrittää homouskon kautta romuuttaa kansakunnan kasvun. On Se kumma kun sulla on hirveesti homoja, jotka kaikki ajattelevat samalla tavalla. Eikö kukaan ole kyseenalaistanut sun epäterveitä tekojasi.
|
Sivullinen |
#7450 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kysymyksiä2013-04-07 17:50:18#7425: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kysymyksiä Kuten sinunlaisiakin .. ? |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
48213 Luotu: 02.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3094 Luotu: 09.03.2022
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
961 Luotu: 25.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
148 Luotu: 03.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11024 Luotu: 09.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
356 Luotu: 01.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
269 Luotu: 29.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
234 Luotu: 21.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
720 Luotu: 26.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
152 Luotu: 29.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
902 Luotu: 17.07.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
295 Luotu: 25.07.2025
Kännykkäkielto pois suomen kouluista
21 Luotu: 05.08.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
115 Luotu: 15.06.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
182 Luotu: 10.07.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
101 Luotu: 02.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3665 Luotu: 10.09.2021
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
170 Luotu: 23.06.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
194 Luotu: 06.04.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
146 Luotu: 10.07.2025