Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Sivusta |
#15440 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:11.06.2013 21:12#15432: p - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuka nyt pehkuihin haluu tällaisena kesäyönä? Sitä halutaan tietysti myös tavallaan vaan jakaa, mitä itse on löydetty. Siispä hienovaraista käännytystä. Kyl te kans osaatte noi kääntöpuheet. |
Vastaukset
Vieras |
#15506 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:2013-06-12 16:25:25#15440: Sivusta - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kirjoitit: "Sitä halutaan tietysti myös tavallaan vaan jakaa, mitä itse on löydetty. Siispä hienovaraista käännytystä. Kyl te kans osaatte noi kääntöpuheet." Tässä se ihmisten erilaisuus näkyy. Minä uskiksena haluaisin tietysti, että tämä elämämme tärkein asia olisi myös muiden saatavilla. Siis, että muutkin pääsisivät siitä nauttimaan. Jumalan vastustaja, siis se paholainen, haluaa valehdella ja sotkea asiat aivan sekaisin. Se näkyy mielestäni siinä, että ei-uskikset ymmärtävät tämän meidän mielestä hyvän olevan kaikkein kamalinta maan päällä ja sitä sitten pitää vastustaa. Jeesus on maksanut sen hinnan, että meillä iankaikkinen elämä olisi. "Tämä on kirjoitettu siksi, että te uskoisitte Jeesuksen olevan Kristus, Jumalan Poika, ja että teillä, kun uskotte, olisi elämä hänen nimensä tähden." Joh.20:31 Sinunkin pelastuksessasi on kyse ainoastaan Jumalan teosta. Siihen ei muut kykene eikä pelastuksessa ole omaa ansiotamme. Ei siis kannata virheellisesti ajatella, että uskikset olisivat joko parempia tai huonompia ihmisiä. Kaikki olemme samanarvoisia, syntisiä mutta arvokkaita ja kalliita. Meille tulee lankeemuksia mutta saamme tunnustaa syntimme Herralle. Hän on luvannut antaa ne jopa anteeksi ja unohtaa rikkomuksemme. Niinpä minäkin haluan olla vilpitön ja nöyrä. Jumala ei vaadi ja pakota. Hän kyllä kutsuu sinuakin ja haluaa sinulle pelkkää hyvää. Sellainen juttu vielä, että Jumala kuitenkin vihaa syntiä vaikka r a k a s t a a k i n meitä ihmisiä. Siispä minunkaan ei kannata pyytää synnille siunausta. Sitä kun ei voi saada. Hyvää yötä, Jeesus myötä, äläkä unohda lähetystyötä.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45536 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10625 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1740 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
730 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
260 Luotu: 30.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
173 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20870 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
139 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
108 Luotu: 26.06.2025