Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
p. |
#15442 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:11.06.2013 22:41#15441: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Väkivaltaan sonnustautuneet "uskonnolliset" liikkeet kantavat tunnuksinaan kristinuskon symboleita, ei heillä itse asian kanssa ole sen syvällisempää tekemistä. Kristinuskossa on keskeistä sovitetuksituleminen ja myös Kristuksen hallintavaltaan antautuminen. Tämä leikkaa pois kaikki mahdollisuudet toteuttaa väkivaltaista käyttäyttymistä. Ainoastaan itsenäisen valtion maanpuolustus on mahdollinen. Usa:n syvän etelän kohdalla itselläni on ammottava tietoaukko. Voit valistaa! |
Vastaukset
Vieras |
#15454 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:2013-06-12 07:12:44#15442: p. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Nyt harrastat maailmaa yksinkertaistavaa logiikkaa, jolla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Kristityn EI PITÄISI tappaa eikä vainota toisia uskonsa perusteella. Useimmissa tapauksissa Kristuksen nimeen tappavat ja vainoavat kokevat kuitenkin olevansa nimenomaan mitä syvimmin kristittyjä. Muiden kristillisyys on heille taas vääräoppista, koska muut eivät tunnusta heidän dogmejaan ja tulkintojaan. Niissä tulkinnoissa korostuvat synnintunto ja Jumalan tuomio. Oikeuden ruveta Jumalan asian edistäjäksi tällä tuomion alueella he ovat yleensä ottaneet Vanhan testamentin tarinoista siitä, kuinka Israelin kansalla oli oikeus tuhota pakanallisia viholliskansoja. Huomaatko muuten, että tuntomerkit natsaavat melko hyvin täällä pauhaaviin tuomion pasuunoihin, tappamista lukuunottamatta. Toivottavasti tämä pieni ero pysyykin siitä huolimatta, että eräät Suomen "syvästi uskovat" ovat jo tappouhkailun tielle lähteneet.
|
Vieras |
#15462 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:2013-06-12 07:53:54
Näyttää sinulla olevan aukkoja muuallakin kuin vain Yhdysvaltain kohdalla. Voit helposti tarkistaa, mitä Kroatian katolinen kirkko ja Serbian ortodoksikirkko ovat virallisesti sanoneet ja tehneet Jugoslavian hajoamissotien aikana. Suurin laupeudentyö molemmille sotien jälkeen on ollut sotarikollisten piilottaminen. Kyse ei ole mistään "'uskonnollisista' liikkeistä", vaan aivan tavallisista kristillisistä kansallisista kirkoista. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45536 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10625 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1740 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
730 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
260 Luotu: 30.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
173 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20870 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
139 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
108 Luotu: 26.06.2025