Suomen HALLITUKSEN pyydettävä anteeksi Israelilta!
Kommentoitu viesti
Tuleeko apu Suomen ahdinkoon sittenkin idästä?! Vieras |
#4020 Putin allekirjoitti kiistellyn homolain30.06.2013 20:32Putin allekirjoitti kiistellyn homolainSunnuntai 30.6.2013 klo 17.40 http://static.iltalehti.fi/ulkomaat/putin130630AA_244_ul.jpg... Vladimir Putin Suomen-vierailullaan alkuviikosta. (RONI LEHTI)
Homolain vastustajat ovat kuvanneet lakia homofobiseksi ja niin epäselvästi määritellyksi, että sitä voidaan soveltaa mielivaltaisesti. Venäjän presidentti Vladimir Putin on allekirjoittanut kiistellyn lain, joka kieltää homoseksuaalisen "propagandan" levittämisen alaikäisille. Lain rikkomisesta voi saada 5 000 ruplan eli liki 120 euron sakot. Putin allekirjoitti myös lain, jonka nojalla voidaan määrätä vankeutta ja sakkoja niille, jotka loukkaavat uskovaisten tunteita. Laki tulkitaan vastavedoksi Pussy Riot -ryhmän viimevuotiselle näyttäytymiselle moskovalaisessa kirkossa. Ryhmä esitti siellä Putinin vastaisen punkrukouksen. Ihmisoikeusaktivistit ja länsimaat ovat arvostelleet molempia lakeja. Venäläisten homoaktivistien mukaan laista valitetaan Euroopan ihmisoikeustuomioistuimeen. |
Vastaukset
Onneksi venäläiset eivät ole lukeneet suomalaisilta saamiaan Raamattuja kuten Suomen luopiot! |
#4021 Re: Putin allekirjoitti kiistellyn homolain2013-06-30 20:40:30#4020: Tuleeko apu Suomen ahdinkoon sittenkin idästä?! - Putin allekirjoitti kiistellyn homolain Mutta usko on luja luottamus siihen, mitä toivotaan, ojentautuminen sen mukaan, mikä ei näy. |
Näin Herra tietää pelastaa jumaliset kiusauksesta! |
#4022 Re: Putin allekirjoitti kiistellyn homolain2013-06-30 20:49:29#4020: Tuleeko apu Suomen ahdinkoon sittenkin idästä?! - Putin allekirjoitti kiistellyn homolain Ja hän poltti poroksi Sodoman ja Gomorran kaupungit ja tuomitsi ne häviöön, asettaen ne varoitukseksi niille, jotka vastedes jumalattomasti elävät. Kuitenkin hän pelasti hurskaan Lootin, jota rietasten vaellus irstaudessa vaivasi;sillä asuessaan heidän keskuudessansa tuo hurskas mies kiusaantui hurskaassa sielussaan joka päivä heidän pahain tekojensa tähden, joita hänen täytyi nähdä ja kuulla. |
Suomessa suuri joukko tuomiolle! |
#4023 Re: Putin allekirjoitti kiistellyn homolain2013-06-30 20:51:31#4020: Tuleeko apu Suomen ahdinkoon sittenkin idästä?! - Putin allekirjoitti kiistellyn homolain Putin allekirjoitti myös lain, jonka nojalla voidaan määrätä vankeutta ja sakkoja niille, jotka loukkaavat uskovaisten tunteita. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45437 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10619 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1723 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
821 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
724 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
280 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
241 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
207 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
193 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20852 Luotu: 20.03.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
155 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
134 Luotu: 30.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
118 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025