Suomen huippuyksikkö lasten sairaanhoidossa toimii museossa
Kommentoitu viesti
Erittäin harvinaista lastenleukemiaa sairastavan lapsen isä Vieras |
#52 Adressin luovutus08.04.2011 18:14Vartti lehdessä tänään http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/lastenklinikalle_avattiin_uusi_syopaosasto/ "Adressi tullaan luovuttamaan eduskuntavierailulla uudelle ministerille ja vierailun yhteydessä on tarkoitus kertoa mitä elämä tuossa museorakennuksessa ja valoittaa samalla elämää erityislapsiperheissä." Minusta parempi paikka adressin luovutukselle eduskunnan sijaan olisi lastenklinikka ja siellä osasto K10. Näkisi sitten uusi sosiaali ja terveysministeri ihan itse paikanpäällä millaisissa tiloissa ja olosuhteissa erittäin vakavasti sairaita lapsia hoidetaan. Samalla voisi järjestää kyseiselle ministerille kiertokäynnin myös muille lastenklinikan osastoille. Vanha sanalasku kuuluu " Yksi kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa". PS: Haluan ehdottomasti olla paikalla kun adressi luovutetaan ja mielellään lastenklinikalla. Voin myös erittäin mielelläni ja tarvittaessa tehdä adressin luovutuksesta jutun radioon ja nyt en tarkoita mitään 3 minuutin juttua ´vaan 30 - 60 minuuttista missä myös lapsipotilaat ja heidän vanhemmat pääsevät ääneen niin halutessaan. |
Vastaukset
Emo Vieras |
#59 Re: Adressin luovutus2011-04-10 15:02:28Adressista olisi hienoa saada juttua radioon että saataisiin lisää allekirjoituksia, luovutus asiassa, ota yhteyttä leijonaemoihin www.leijonaemot.fi. |
Vieras |
#85 Re: Adressin luovutus2011-04-12 09:07:28#52: Erittäin harvinaista lastenleukemiaa sairastavan lapsen isä - Adressin luovutus K-10:hän on juuri valmistunumassa muuttoremontista? Olisiko K-7 kuitenkin parempi, kun ei remonttia tehty hetkeen ja keskoskaapit vierivieressä, ettei väliin mahdu ei hoitamaan taikka siivoamaan. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45510 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10623 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1732 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
728 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
202 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
166 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20861 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
145 Luotu: 30.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
120 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025