Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#36152 Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa13.06.2014 22:10 |
Vastaukset
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
2014-06-13 22:50:07- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Sivuston ylläpitäjä on poistanut tämän viestin (Näytä tarkemmat tiedot)
2014-06-13 22:53:18- Poiston ajankohta: 29.05.2010
- Poistamisen syy: spam
Vieras |
#36161 Re: Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa2014-06-14 07:22:59#36152: - Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa Jättipä tuo Puonti kristiillisen rehellisyyden nimissä mainitsematta, että ILGA on erottanut siihen 1985 liittyneen NAMBLA:n ja pari muuta vastaavaa järjestöä saman tien vuonna 1994. Tai jos mainitsi, ei se ainakaan tuossa tekstin näkyvässä osassa ilmene. Se on totta, että pedofiilit ja pedofiilijärjestöt ovat Amerikassa useasti yrittäneet päästä homojärjestöjen peesiin. Siitä ei kuitenkaan voi johtaa, että homoseksuaalisuudella ja pedofilialla olisi olennaista yhteyttä toisiinsa. Pedofiili voi olla fiksoitunut poikiin tai tyttöihin tai molemmat käyvät. Pedofilialla on myös mitä ilmeisimmin selkeä yhteys lapsuuden traumaattisiin kokemuksiin, mikä puuttuu homoseksuaalisuudelta. Ja jos lähdetään ylipäätään miettimään, missä ihimisryhmissä lasten hyväksikäyttö on yleisintä, niin eiköhän sieltä nouse huomattavasti voimakkaasti katoliset papit ja ahtaiden uskonnollisten lahkojen setämiehet ja heidän "okkultistiset" toimensa. Tuskin maltan odottaa tuon Ossi Eemeli Seppäsen "tutkimuksen" julkaisua, äijähän on ihan ulapalla homoseksuaalisuuden synnystä puhuessaan. |
Vieras |
#36168 Re: Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa2014-06-14 09:58:05#36152: - Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa Tiedoksesi, että Yhdysvaltain hallinto tukee nykyään hyvin avokätisesti kansainvälisiä sukupuoli- ja seksuaalivähemmistöjen järjestöjä ja on näkyvästi esimerkiksi Pride-liikkeessä mukana. Motiivit liittyvät ihmisoikeusasioihin ja toki niissä on mukana suurvaltapolitiikkaa, kuten Venäjän homopolitiikassakin vastapoolina. Kuvassa Yhdysvaltain Suomen suurlähettiläs Helsinki Pride-kulkueessa.
http://media.ranneliike.net/artikkelikuvat/teema/p10005-35nAv1W2G4.jpg...
Tämä siis tarkoittaa myös sitä, että siellä on osattu erottaa kaksi ilmiötä homoseksuaalisuus ja pedofilia toisistaan. Aiemminhan pedofiilijärjestöjen mukana olo ILGA:ssa aiheutti USA:n vastustuksen järjestön avustamiselle ja statuksen tunnustamiselle.
Apropo: Heteropedofiilit toteavat säännönmukaisesti, että heidän seksuaalisuutensa on normaalia ja rakkaudellista eikä eroa mitenkään muista heteroista. Pitäisikä siis kaikkia heteroita pitää pedofiileinä tai olettaa, että heteroseksuaalisuus on portti pedofiliaan....? |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45432 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10619 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1722 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
821 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
723 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
280 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
239 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
207 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
193 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20852 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
153 Luotu: 30.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
133 Luotu: 30.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
118 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025