Arkkipiispan ja H:gin piispan on erottava tai erotettava
Kommentoitu viesti
Lumimies |
#32 Re: Re:07.12.2014 03:46Minnes aiot pakolaiseksi? Alkaa hissukseen olla sama laki joka puolella läntistä Eurooppaa, Pohjois-Amerikkaa, Etelä-Amerikkaa... Jos vaikka menet Venäjälle? Mutta muista toki, ettet ole Putinin kanssa eri mieltä muista asioista. |
Vastaukset
Vieras |
#39 Re: Re: Re:2014-12-10 16:34:21
Setan suunnitelma: 1. Samaa sukupuolta oleville pareille säädetään rekisteröity parisuhde. (toteutunut) 2. Arvoliberaalit sijoittoittavat eroamisensa massa-aaltoihin. (toteutunut) 3. Kirkko siunaa ensimmäisen rekisteröidyn miesparin lähetystyöhön.(toteutunut) 4. Sukupuolineutraali avioliittolaki säädetään. Samaa sukupuolta oleville heteroparien oikeudet. Lin vastustajat pelkäävät, että tulevaisuudessa vaaditaan lukumääräneutraaliutta, jos sukupuolineutraalius toteutetaan. Lain kannattajat vakuuttavat, ettei lukumääräneutraalia avioliittoa tarvita, eikä sitä tulevaisuudessakaan vaadita.
6. Vaatimus, että uskonnollisten yhdyskuntien vihittävä homoparit (sitä mukaa, kun kussakin yhdyskunnassa ilmaantuu ensimmäinen homopari, jonka osapuolet ovat yhdyskunnan jäseniä ja vaativat vihkimistä). 7. Luterilainen kirkko alkaa vihkimään homoparit. 8. Uskonnolliset yhdyskunnat häviävät oikeustaistelut, ja heidän on valtion viranomaisvaltaa käyttävinä vihittävä samaa sukupuolta olevat yhteisönsä jäsenet, tai joutuvat luopumaan vihkioikeidestaan. 9. Suurempi julkinen tuki (RAHAA) seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjen järjestäjille. 10. Ehto steriloinnista juridisen sukupuolen korjauksen yhteydessä poistetaan. 11. Sukupuoli-identiteetti rikoslakiin koventamisperusteena mainittujen vihamotiivien luetteloon. 12. Perusopetuksen OPS uudistetaan niin, että se velvoittaa opettajia pitämään seksuaalisen suuntautumisen ja sukupuolen moninaisuuden opetuksessaan esillä.
14. Erilliset liikuntaryhmät pojille ja tytöille puretaan. 15. Kolmas sukupuoli kirjataan lakiin. 16. Rahoituksen lisääminen sukupuolenkorjausleikkauksiin.
19. Yhdenvertaisuus- ja tasa-arvolait säädetään kieltämään uskonnollisissa yhteisöissä kaikenlainen toiminta, jossa heteroseksuaalisuus olisi lähtökohtana (työntekijöiden valinta, perinteisen heteroparisuhdemallin opettaminen jne.) 20. Julkisiin tiloihin on rakennettava sukupuolineitraalit WC:t ja suihkutilat miesten ja naisten vastaavien viereen. 21. Juridisen sukupuolen korjaamisen (18v) poistetaan. 22. Biologisesti miehenä syntyneet saavat kukupuolenkorjausten jälkeen kilpailla niasten sarjoissa. 23. Postetaan henkilörekistereistä tieto siitä, että henkilö on ollut eri sukupuolta syntyessään.
24. Nimien historialliset sukupuolimerkitykset neutralisoidaan. Pojista tulee Liisoja ja tytöistä Jaakkoja ja tosinpäin.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45195 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10613 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1702 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1453 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
716 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
712 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
268 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
227 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
193 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
181 Luotu: 13.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
132 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025