Vastustan tiettyjen koirarotujen kieltolakia
Kommentoitu viesti
anikani Vieras |
#57 Just joo29.01.2011 00:46Kieltäkää samalla sakemannit,mäyräkoirat,chihut. Tuolla tanskan maalla tehdyt tilastot kertoivat näiden rotujen purreen eniten omistajaa/toisia koiria/vierata ihmisiä. Kielletään samalla myös ihmisiä saamasta lapsia, koska vanhempina pahoinpitelevät muita. Ainiin se olikin sallittua, eikä meitä voi lopettaa tässä maassa :(. Onhan noissa amstaffeissa se vaara, että voi tukehtua kuolaan kun toinen nuolee naamaa :) Se vasta vaarallista on. |
Vastaukset
Juuh ai että niin vai! |
#358 Re: Just joo2011-12-04 20:05:36Mee hoitoon. Itse omistan sakemannin ja meidän perheessä niitä aina ollut ja toi sun kirjotelmas kuulosti rodun selkkaukselta? Taidat olla siis joku ihmiin joka on kuitenkin roturasisti ö_o En tässä tapauksessa edes aijo kirjoittaa adressia. Siinähän kieltää kerta täällä MUISTA roduista aatellaan kaikkea p*skaa vaikka muut noiden omistajat yrittää nimenomaan auttaa kirjottamalla nimensä adressiin ja jne. En siis ole kannalla että joo kaikki laumanvartijat pois suomesta VAAN voitaisiin rajoittaa tai kasv. voisivat katsoa kelle koiransa myyvät vähän tarkemmin tai sit kannattaa vaan opetella noiden ongelmaihmisten kouluttaa koiransa oikein ennen ku edes hankkivat rotua. Oispa semmonen testi jossa katotaa sopiiko koirat omistajilleen ): |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45420 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10618 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1719 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1458 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
821 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
723 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
278 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
239 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
202 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
193 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20847 Luotu: 20.03.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
149 Luotu: 30.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
133 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
118 Luotu: 23.06.2025