Terhi Kiemunki ulos eduskunnasta
Ota yhteyttä adressin tekijään
Kiemungille kenkää. Tämä asia ei anteeksipyynnöillä enää selviä. sehän nyt on ihan selvä juttu. Kiemunki on rasistisika pahimmasta päästä. Jos Mäkipää päättää että Kiemunki saisi jatkaa, niin me kansalaiset maksamme heidän palkan. Minä sanoen silloin että EI KÄY!
Moni ystävistäni on jo lähtenyt Suomesta pois tällaisten kiemunkien takia. Eivät jaksa enää tätä suunnatonta vihamielisyyttä ja negatiivisuutta. Suomi ei todellakaan ole henkisesti terve! Asialle pitää tehdä jotain ja pian. Persujen valtaannousun jälkeen Suomen ilmapiiri on romahtanut ja ottanut pohjakosketuksen. Emme saa antaa pahalle valtaa. Suvaitsevaisuus ja avarakatseisuus ovat hyveitä ja rasismi sekä ahdasmielisyys ovat paheita! Onko tämä muka niin vaikeata tajuta?!
Jään odottamaan perussuomalaisten reagointia asiaan ja sitten teen siitä omat johtopäätökseni. Tätä addressia kannatta nyt jakaa eteenpäin nin paljon kuin ikinä, jotta saadaan mahdollisimman paljon näkyvyyttä tärkeälle asialle. Tässä on kyseessä lasten oikeudet ja rasismin vastainen kampanja. Näytetään Kiemungille ja Mäkipäälle närhen munat! Tehdään historiaa kansalaisaktivismin saralla! Kaikki mukaan!
UUSI KAMPANJA: Ilmiantakaa rasisti! Jos teillä on joku rasismia kannattava ja vihapuheita omalla nimellään jakava ja suoltava FB-kontakti, niin lähettäkääpä viestiä hänen työnantajalleen ja kertokaa mitä tämä henkilö oikein puuhaa. Moni firma ei katso hyvällä rasistsia ulostuloja! Eiköhän se julkinen loanheittely ja Linnea Mynttisen kaltaisten herttaisten mummojen sekä lasten solvaaminen lopu nopeaan. Ainakin Terhin kohdalla tuli pakkoloma heti kyseeseen ja sonnan jakaminen loppui hetkeksi ainakin. Tosin myönnettävähän se on, että rasisteista suuri osa on sossun varassa eläviä "elämän kovan koulun" käyneitä eikä heillä siten ole työnantajaa. Mutta aina siellä muutamia työssäkäyviäkin löytyy.
Kiemungin olisi syytä hakeutua mielentilatutkimuksiin. Sen verran sairasta on hänen ajattelunsa. mokomakin porsas!
Persupossu jakaa kondomeja lapsille omissa natsifantasioissaan. APUA! Mitä tälle pekonipyllylle on oikein mahtanut tapahtua omassa lapsuudessaan että on tullut noin harhaiseksi?
Joukolla potkut kiemungille ja mäkipäälle. mehän maksamme näidenkin palkat. Minä sanon EI JATKOON!!
#Vastustan rasismia ja rakastan lapsia#
Rasistit ja RK-ryhmät pitää ilmiantaa joka mahdolliseen paikkaan. Laitetaan siivoustalkoot pystyyn ja Suomi siistiksi rasismista ja vihapuheesta.
| This discussion has been closed. |