Uusi koulu Suomussalmelle!
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re:
Sama tilanne kunnan muidenkin ongelmarakennusten kohdalla. Koska käyttäjät eivät ole rakennusalan ammattilaisia, heidän kokemuksensa eivät ole vakavasti otettavia. Vuosia on kerrottu ongelmista, tieto vain "jää" johonkin tai sitä vähätellään.
Turhaa home hysteriaa
No on se kumma,että ovat rakentaneet homehtuvia kouluja. On ollut rakennustutkijaa,suunnittelijaa ja valvojaa rakennuksilla, nyt sitten tilanne on se home. aivan kaikkialla. Ei haitanne, se kuluu luontoon ja kyllä siitä ei terveelle ihmiselle ole haittaa. Kannattaisikin vellihousujen heikkoa terveyttä vahvistaa kestämään elämän kovat paineet.
Kohta valittaava ruuasta, kun luomua sen olla pitää ruuan ja nekun sitten ovat homeessa yltä ja päältä jo kauppojen hyllyillä.
Sisäilma ongelmien vuoksi, jotta lasten ei tarvitsisi kärsiä ja sairastua huonosta sisäilmasta.
Re:
Luettuani raportin Ruukinkankaan koulun korjaustarpeen arvioinnista, tulin entistä vakuuttuneemmaksi siitä että nyt on rakennettava uusi koulu.
Re: Re:
Alustaviin remontointi- ja korjauskustannuksiin on jo menossa 932 000e. Eiköhän laiteta tämäkin raha suoraan uuden koulun suunnitteluun. Tuumasta toimeen.
Re: Re: Re:
Re: Re: Re: Re:
tehdään siitä asiasta totta!! Että saadaa suomussalmelle uusi koulu!/monitoimitalo. Yleisötilaisuus 30.11, sinne kaikki vaikuttamaan!
| This discussion has been closed. |
Lapset ja koulussa työskentelevät ansaitsevat terveen rakennuksen.
( Nykyisin olen ns. homekoira.)