VAADIMME MUUTOSTA SUSIPOLITIIKKAAN: KANSALAISALOITE
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re:
Täällä näemmä rikolliset uhkaavat ministeriötä.
Vastenmielitä uhkailua. Adressin paikka: tuollaiset rikolliset kuriin!
Facebookissa
Vieras
#855 Kansanedutajien kommentit
05.01.2012 15:15
Hei!
Olen allekirjoittanut adressin, muttei nimeäni kommentista puhumattakaan näy listoilla. Haloo, missä vika?
Yst.
Inkeri Kerola
ke, kesk. Joko Inkerin nimi näkyy Adressissa.
Zeppo
#797 Re:
03.01.2012 14:57
#780: -
Osoita, että he valehtelevat, äläkä vain louskuta leukojasi.
On kuule susi määrät meillä tiedossa , luuletko että me etsimme teille sudet valmiiksi että pääsisitte niitä kiduttamaan.
Re: Re: Re: Re: Re:
Väitän, että Etelä-Afrikan metsästysmatkoissa on kyse huvitappamisesta.
Ja sudet harvemmin lentävät 10 000 km suunta huvikseen metsästäessään.
Re:
#979: - Facebookissa
Vieras
#855 Kansanedutajien kommentit
05.01.2012 15:15
Hei!
Olen allekirjoittanut adressin, muttei nimeäni kommentista puhumattakaan näy listoilla. Haloo, missä vika?
Yst.
Inkeri Kerola
ke, kesk. Joko Inkerin nimi näkyy Adressissa.
Kyllä näkyy. Numeroa en valitettavasti muista mutta nimi on jäänyt mieleen. Jos haluat varmistaa, niin muistele allekirjoituspäivä ja sitten katso tilaston aikajanalta montako on kyseisenä päivänä allekirjoittanut ja arvioi siitä suurinpiirteinen sijainti josta alat etsiä. Vähän vaivalloista mutta näin sen pitäisi löytymän.
Tämä adressi on tarkoitettu demokraattiseksi vaikuttamisen yritykseksi suoran toiminnan sijaan nykyistä petopolitiikkaa vastaan.
Mobilisoikaa ahkerasti adressin olemassaoloa kaikkiin mahdollisiin susista kärsimään joutuneisiin piireihin, sekä auttakaa vanhempaa väkeä sen allekirjoituksessa.
Omaa sähköpostia ei ole pakko olla, NYT RIITTÄÄ projektin sähköpostiakin voi näköjään käyttää, eikä omaa tietokonettakaan tarvitse olla jokaisella allekirjoittajalla.
Kaikki allekirjoittaneet nyt aktiiviseen lobbaus toimintaan yhteisen asian hyväksi.
Pedot pois nurkista!
Re:
#984: - Laumanvartijakoirat avuksi kotieläintiloille. Ko. Koirien kaikki kulut verovähennyksiin. Susi vahingoista saatava kattavat korvaukset. Myös syrjäkylillä/maaseudulla turvattava lasten koulumatkat ja mahdollisuus leikkiä pihalla ilman pelkoa pedoista. 2007 pihalta sudet veivät meillä pässi pojan klo.14, raatelivat ja söivät vain 40m lapsen leikkimökistä. Jatkoivat kohti ala-astetta joka sijaitsee 380m pihastamme. Mitä kaikkea olisi huonolla onnella voinut tapahtua, ei tarvitse paljon mielikuvitusta käyttää!
Nuo laumanvartijat ovat vähän huono idis sikäli että niillä tahtoo olla huonosti koulutettuina vähän samanlaisia oireita kuin susillakin eli saa pelätä ettei käy kimppuun. Maailmalla on kuollut ihmisiä noiden hyökkäyksissä(kuten susienkin). Ethän tahtoisi samaa tapahtuvaksi suomessa? Kaikilla ihmisillä ei ole kykyä toimia koiran kanssa, enempää kasvattajana tai omistajana, eikä myöskään yllättäen sellaisen kanssa nenäkkäin joutuessaan, joten tämä mahdollisuus on todellinen.
Uskoisin että enemmistö ei haluaisi joutua enempää suden kuin laumanvartijankaan raatelemaksi. Joten ehkä paras kuitenkin on että lyijyllä osoitamme herranpelkoa sushukkasille että tietävät pysyä korven kätköissä.
Vihreät valloittavat viranomaispaikat
#987 Vihreät valloittavat viranomaispaikat
09.01.2012 11:27
Onko RKTL:n pesiytynyt vihreitä? Niitä tuntuu olevan joka virastossa nykyään ja jos/kun susien määrälaskennatkin ovat virheellisiä niin epäilen että kyseessä on tahallinen teko.
Varmaankin ja ainakin lestaadiolaisia.
Kiitokset asialliselle haastattelijalle ja yllättävän suoraselkäisille valtion korkeille virkamiehille...KIITOS!
Toivotaan parasta
LIITY FACEBOOK-RYHMÄÄMME:
| This discussion has been closed. |