Lisää kokoja – pieniä ja isoja – naisten kenkiin
Ota yhteyttä adressin tekijään
Tottakai! Kaupassa on todella ärsyttävää, kuin löytää jotkut todella ihanat kengät jotka ovat saman kokoiset kuin normaalisti käyttää, mutta kärki on esim. liian kapea
pienet naisten kengät
Painajaista- vaan urheilukenkiä, mummokenkiä tai piikkareita tarjolla 36 pienemmissä kengissä.
isoja naisten kenkiä,normaali hintaan kiitos!
olen 18-vuotias tyttö (jalka 45) ja olen lopen kyllästynyt tyhjentämään säästöni, jotta voisin ostaa edes kerran vuodessa uudet kengät.mielestäni nuoren naisen kuuluisi saada käyttää kauniita kenkiä, ilman että niistä on maksettava yli 120 euroa!ja olen lähes koko teini-ikäni joutunut käyttämään miesten kenkiä (ovat huomattavasti halvempia),että eiköhän nyt olisi aika saada hinnat kohdilleen näissä ns.isojen tyttöjen kengissä jotta kaikki naiset pääsisivät nauttimaan kauniista kengistä.
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
Re: isoja naisten kenkiä,normaali hintaan kiitos!
pikkujalkainen
Ei löydy kertakaikkiaan mistään nättejä saapikkaita,korkokenkiä tai tavallisia kävelykenkiä koolle 32-33 :( Lastenosaston jalkineet on kuitenkin suunnattu lapsille ja siltä ne myös näyttävät, joten sieltä hyvin vaikea löytyy itselleen mitään. Netissä hyvin vähän nettikauppoja, josta löytyisi mitään varsinkaan omaan kukkaroon sopivaa. Hyvin hyvin turhautunut nuori nainen..( Nyt lähes kolme vuotta käyttänyt samoja tennareita vuodenajasta riippumatta hmph..)
| This discussion has been closed. |
Jalat määrää, ei muoti
Suurinosa ihmisistä mahtuu 36-40 koon mittataulukkoon ja kenkätehtaat valmistavat kenkiä sen mukaan, siis kysynnän ja tuottavuuden mukaan.
Suomen väkiluku on kuitenkin niin pieni, että laajamittaisempaa tuotantoa ei "ääripäille" kannata aloittaa, onko näin?
Ja tuosta me "ääripäähän" kuuluvat ihmiset sitten kärsimme. Kärsimme sen kukkarossamme, kun joudumme ostamaan kalliilla hinnalla kenkiä ulkomailta tai teettämään suutarilla, jos hyvin käy. Kärsimme myös henkisesti, koska tunnemme itsemme ulkopuolelle jätetyiksi.
Pienijalkaisimmat, johon itsekin kuulun, joutuvat etsimään kenkiä lasten kenkäosastoilta. Onneksi valikoima on vuosien saatossa laajentunut hieman ja hyvällä onnella voi löytyä ihan siedettävätkin kengät.
Allekirjoitin adressin loppujen lopuksi sen vuoksi, että haluaisin tälle asialle lisää huomiota ja, jos mahdollista, niin muutostakin.
Suomi on tunnettu jalkineistaan, joten on häpeällistä, että "ääripäät" ovat näin laiminlyötyjä.