Mannerheimin muistoa ei häpäistä!!!!
Ota yhteyttä adressin tekijään
Täytyy ihmetellä
Sotamarsalkan muisto !
Maamme kunnia
Yle on häpäissyt itsenäisyytemme !!
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
Mitähän seuraavaksi
Hävetkää ja YLE:n johdolle kenkää!
HERÄTKÄÄ!
This comment has been removed by the person who wrote it.
Stalinistien jälkikasvu jatkaa tuhrintaansa, verovaroin....!
Taas toimeenpantu Mannerheimin häpäisy-yritys on vain osa sitä törkyistä pilkkaa ja henkistä tuhotyötä, jota nuo kommuunien kasvatit ovat saaneet liiankin vapaasti harjoittaa jo 1970 - luvulta alkaen. Vaikka perinteiset SKP ja SKDL on poistettu ja unohdettu konkurssien kautta poliittiseen häpeälliseen historiaansa, ovat niiden hengentuottiden, isänmaan partureitten härskeimmät jälkeläiset edelleen tuhotyössään; Stalinistien kolmatta polvea, Taistolaisten jälkikäsvua ja jopa Maolaisten hurmosliikkeen vesat tuhrivat edelleen ympäristöä. Yhteiskunnassamme on lain tulkintoja tietyissä valikoivissa aiheissa väännetty oudolle mutkalle; Yleensä julkisten tilojen tuhrijat laitetaan edesvastuuseen, mutta nämä kommarijengin röyhkeimmät pioneerit saavatkin tuhrimisistaan palkkion, useimmin opetusministeriöstä, verovaroilla kustannettavat apurahat, ja tässä tapauksessa myös huippupalkkaa YLE:n kautta!
Jossain jotain pahasti vialla!
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
Olisiko mahdollista?
Huomion vieminen NYT valmisteilla olevasta tv-luvan muutoksesta muualle?
Tv-lupaahan maksetaan Ylelle, EI muille kanaville, jotka hankkivat itse rahansa mainoksillaan.
Yleä ketutti kun ei kaikki haluakaan maksaa heille tv-lupaa, eikä edes syyllistämiskampanja mennyt läpi, joten nythän eduskunnassa parhaillaan järkätään lakia: tv-lupamaksu verottamalla pakolliseksi KAIKILLE!
Oli sinulla tv tai ei!!!!!!!
Olit sitten sokea, kuuro, vaikkapa molempia tai ei!
Muistatteko sen syyllistämis kampanjan?
Tv:ssä näytettiin esim. pariskunta ruokailemassa ravintolassa ja he laittoivat laskunsa viereiselle pöydälle ja häipyivät..
"Jos SINÄ et maksa, joku TOINEN maksaa sinunkin puolestasi."
Yle väitti, että jos mahdollisimman moni maksaisi tv-luvan, niin sen hinta alenisi.
Syyllistämiskampanja tehosi ja yhä useampi maksoi tv-luvan, jonka seurauksesta -tadaa- tv-lupa NOUSI!!!!
Yle siis valehteli räikeästi!
Tästä nousi kohu, josta tiedoitusvälineet "jostain syystä" vaikenivat, jotenka se jäi lähinnä netin keskustelupalstojen tasolle.
Ei tv-lupa tue mitään muuta kuin Yleä, muut kanavat hankkivat itse rahansa pyörittämällä mainoksia.
Ja kaikissa maissa ei edes tv-lupaa peritä ja niissäkin silti katsotaan tölsyä.
Kyllähän meillä joskus perittiin jopa radion kuuntelu-lupaakin!
Ajatelkaa kun tämä nyt parhaillaan rukattavana oleva tv-lupa menee läpi, sen jälkeen Yle voi alkaa niin itse tuottaa kuin esittääkin todella propagandaisia ohjelmia, joiden rinnalla tämä "taidepläjäytys" on vain kesy alkupolkaisu.
Niistä turvassa ovat vain ne kuuro-mykkä-sokeat, joilta heiltäkin sama vero silti peritään..
Keskittykää siis olennaiseen, vastustakaa tälläkin hetkeillä rukattavana olevaa Tv (eli siis YLE) lupaa.
Ja muuuten, sillä asialla alkaa jo olla todella kiire!
Sotarikollinen
Ylestä...
Kunnia Ei Unohdu
Re: Kunnia Ei Unohdu
Kyllä siellä rintamalla monelle muullekin persseksi maittoi, kun ei ollut yksilahkeisia joka metässä ja tarpeet ne on miehilläkin.
Re: Re: Kunnia Ei Unohdu
#18: homoterttu - Re: Kunnia Ei Unohdu
Näin juuri. Rintamamiesten homoilu on vaiettu tabu historiassamme ja asia olisi käsiteltävä että haavat umpeutuisivat. Juoksuhaudassa sai moni lastin ahteriinsa ja ehkä siksi moraali oli joukkojen keksuudessa pääosin korkealla?
Re: Ylestä...
Itse en katsonut edes olympialaisia yleltä.. silti siitä joutu kärsimään 12 kk = 1 lasku/vuosi (252,25 €/kpl, yht. 252,25 €)
Mieluummin maksan siitä mitä tykkään katsoa.. vaikka se sit maksais sen 39,90€/kk..
Re: Re: Ylestä...
#20: Yle maksukortti kanavaksi - Re: Ylestä...
Mutta hyvin todennäköisesti luet uutisia ylen sivuilta ja käytät Yle Areenan palveluja?
Tämä on jo huima riman alitus.
Re:
Toisaalta minä haluaisin nähdä elokuvan ennen kuin kerron siitä mielipiteeni. Varmaan vähän samantyyppinen kuin se Kansallisteatterin Tuntematon sotilas.
muiston häpäiseminen kauhistuttaa
| This discussion has been closed. |