Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
Taivaallinen Isämme, katso armossasi kansamme puoleen. Sinä olet luonut sen ja rakastat sitä. Sinä näet, että se on mitä suurimmassa vaarassa. Siksi rukoilemme sinua Herra, auta meitä hädässämme äläkä anna meidän hukkua.
Lahjoita kääntymys synnin ja laittomuuden teiltä, jotka johtavat kansamme tuhoon. Herra, armahda meitä.
Herra Jeesus Kristus, ilman sinua olemme voimattomia hävittäviä voimia vastaan, jotka tulvivat kansamme yli ja myrkyttävät sen. Siksi me kerskaamme Sinun voitostasi pahuuden henkivaltoja vastaan, joiden vaikutukset ovat joka päivä sanoin ja kuvin julkisuudessa nähtävissä.
Herra, Sinä olet Golgatan ristillä voittanut pimeyden vallat. Niiden täytyy väistyä myös tänään, koska ylistämme Sinun nimeäsi niiden ylitse. Tähän me uskomme, sillä Sinä voit myös meidän aikanamme varjella ihmiset s-atanalliselta eksytykseltä. Herra armahda meitä.
Auta meitä Pyhän Henkesi kautta ryhtymään omassa elämässämme taisteluun syntiä vastaan ja olemaan kestäviä loppuun asti. Tee meidät kansamme keskellä merkiksi Sinun vapauttavasta armostasi.
Täytä meidät niin Sinun rakkaudellasi, että tulemme kuuliaisiksi Sinun käskyillesi. Rakkautesi olkoon meissä se voima, joka voittaa pimeyden vallat kansassamme.
Herra Jeesus Kristus, kaiken voimme sinun kauttasi. Siihen me uskomme.
Armahda meitä.
Amen.
Re: Re:
#16273: Signal - Re: Totta puhut Tellervo, mutta kaikella on aikansa.
Totta; Tellervon hourinnan aika oli joskus 1800-luvulla. Tervetuloa vain nykyaikaan siellä Ruotsin syrjäkylillä.
Se on vain se että maamme kestävän...
Mikään muu ja muulla tavalla yritys ei sitä mahdollista eikä takaa, niin että koituisi kestävästi turvalliseksi ja turvatuksi kaikinpuoliseksi hyvinvointi elämäksi ja tulevaisuudeksi, näin em. Oikein, = vasta Laillisesti, kaikille hyväksi, kaikkia kohtaan Laillisen / kaikille Luvallisen Oikeuden mukaisesti elämään ja toimimaan / vaikuttamaan, tuottamaan ja täysi rehellisesti kaikkia palvelemaan alkaville / yhtyville.
Miksi pitää kaiken hyväksi olevan, turvallisen ja turvatun kaikinpuolisen, hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistava ja takaava kaikkien ja kaiken muun yli, kaikkivaltias Jumalan sanan, Kristus Jeesus, Raamatun UT opetusten ja ohjeiden mukainen, kaikessa täydellisyyteen vievä ja ohjaavat erillään?!
Yhä suurempaa sekasortoisuutta ja ristiriitaisuutta / pahoinvointia, onnettomuutta ja sotiako kaipaatte ja haluatte! Joita ilman Rauhan Ruhtinasta / Kristusta Jeesusta elämä, toiminta ja vaikuttaminen aina tuottaa ja aiheuttaa.
Re: Re: Re:
Ilmeisesti haluat väittää että homous olisi jotenkin modernia ja sen vastustaminen olisi vanhanaikaista. Näin ei kuitenkaan ole, homoutta on esiintynyt vuosituhansia monissa kulttuureissa, mm. Kreikassa ja Roomassa. Niinikään homoja oli 1500-luvulla etelä-Amerikassa. Espanjalaiset ja inka-intiaanit vastustivat homoutta, koska näkivät sen luonnottomana ja perverssinä. Ei homous ole siitä muuttunut, haureutta se on edelleenkin.
Tosin me kaikki olemme syntisiä ja tarvitsemme Jumalan armoa.
Moraalin rapauttajia nämäkin
Vapaa-ajattelijat kirjelmöi uskonnosta YK:lle
http://www.huffingtonpost.com/2013/06/26/supreme-court-doma-decision_n_3454811.html
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
#16268: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
16268, sinä kirjoitat juuri kuten asia on, ympäröivä yhteiskunta vaikuttaa siihen, mitä meistä tulee- myös sukupuoliseen suuntautumiseen.
Kylmä suihku dosentti Juha Ahvion ja adressin niskaan
USA:n korkein oikeus päätti: Avioliitto ei ole vain naisen ja miehen välinen.
Yhdysvaltain korkein oikeus on kumonnut liittovaltion lain, joka määrittelee avioliiton naisen ja miehen väliseksi. Laki oli perustuslain vastainen.
Samaa sukupuolta olevat avioparit ovat oikeuden päätöksen mukaan oikeutettuja samoihin etuihin kuin naimissa olevat heteroparitkin.
Siihen oikeus ei kuitenkaan ottanut kantaa, onko homoseksuaaleilla oikeus mennä naimisiin. Yhdysvalloissa 12 osavaltiota sallii samaa sukupuolta olevien avioliitot.
Re:
Re:
Kyse on siviiliavioliittolaista, jonka säätää Suomen eduskunta. Sen pilven reunalla istuvan mielikuvitusukon kanssa lainsäädännöllä ei ole mitään tekemistä.
http://www.youtube.com/watch?v=ZPxB0k7VvXo
Jes.30:21
Ja sinun korvasi kuulevat takaasi tämän sanan, milloin poikkeatte oikealle tai vasemmalle: Tässä on tie, sitä käykää.
Re:
Juuri siksi avioero on kielletty kaikissa länsimaissa, myös Suomessa.
Re: Moraalin rapauttajia nämäkin
#16281: - Moraalin rapauttajia nämäkin
Luulin, että he ovat vapaa-ajattelijoita, ihmiset saavat ajatella vapaasti, mutta asia ei olekaan niin...
Meidän muiden, enemmistön tulisi muka toimia niinkuin he ajattelevat, se on sitä "heidän vapauttaan". Se muistuttaa tavattomasti sosialistista diktatuuria, jossa ns. edistyksellinen etujoukko pakotti asevoimin kansalaiset toimimaan heidän tahtonsa mukaisesti. No, sama henkihän se sielläkin oli. Hekin halusivat kieltää Jumalan sanan ja sitä seurausta kärsivät siellä vieläkin.
Re:
Jopas jotakin. Olin jo tottunut, että kellarin syvyyksistä ei tule mitään lukukelpoista.
Siellä on etupäässä narsistista ihmisviisautta, Jerusalemin "oppineita", jotka eivät kertakaikkiaan ymmärrä sitä oppia, mitä "yksinkertaiset" kalastajat ymmärsivät ja myös halusivat ymmärtää.
Re: Re:
Re: Re: Re:
Ryssä tuloo notta Raamattuja rajalle!!! Suomalaasista tuloo yliinhimillinen kansa joka tuloo vallittemaan maailmaa ennen ku kaikki suomalaaset paitti homot vetäästähän yläilmoohin! Muut saa änkyröörä maan päällä ennen ku helevettihin joutuvat. Niin paitti nuo Ameeriikan rohveetat jokka teevees ja muualla rahaa keräävät. Näin on! Tai sitten ei!
Re: Re: Re: Re:
Meesny jo isäs ja äitees välihin maata-
on kuule tosi ala-arvoosta tua sun rianoos vakavista asioosta! Ymmärtääsit eres hävetä!
Re: Re:
Olet näköjään ottanut provosoinnin tavoitteeksesi.Miksi? Voisitko käyttäytyä niinkuin aikuiset tai sitten poistua tältä palstalta. Ei sinua kukaan pakota tänne tulemaan päivästä toiseen.
Mitä tulee kommenttiin #16290, niin olen samaa mieltä. Ihmisen kannattaa muistaa että hän on vain pieni vaeltaja Jumalan edessä.
Re: Re: Re: Re: Re:
Piho: "Jumala on kutsunut minut profeetalliseen lopunajan opetus- ja palvelutehtävään, mitä teen tällä hetkellä lähinnä näiden nettisivujen ja eri foorumeilla kirjoittamisen kautta."
Sait yllätyksen numero 7
IlmainenYllatys.com
Tarkasta saamasi yllätys tästä!
| This discussion has been closed. |
Re: Re: Re: Re: Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
#16275: - Re: Re: Re: Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
Luulo ei ole tiedon väärtti...