Adressit.com

Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto

Ota yhteyttä adressin tekijään

Vieras#20451 Sep 13, 2013, 07:53
Ääliöille ei pidä antaa media-aikaa. Olen kuullut tämän lauseen kuluneen puolen vuoden aikana monta kertaa, kirjoittaa Silminnäkijän tuottaja Hannele Valkeeniemi näkökulmassaan.

http://yle.fi/uutiset/nakokulma_aaliot_hiljaa/6828558
Vieras#20452 Sep 13, 2013, 08:10

Ajattelemisen aihetta



Eve Mantun luotsaama keskusteluohjelma:

http://areena.yle.fi/radio/1979086





Vieras#20453 Sep 13, 2013, 08:11

Re: Kaikki Hetero-Prideen marssimaan!

Vieras#20454 Sep 13, 2013, 08:35

Re: Ajattelemisen aihetta

#20452: - Ajattelemisen aihetta

Päivän linkki!! Kiitos!!!

Kyseenalaistaja#20455 Sep 13, 2013, 09:29

Toiseltakin puolelta...

Oletteko arvoisat käännyttäjä-eheyttäjäkristityt tulleet ajatelleeksi sitä ,miltä tuntuisi naisesta ,jonka mies kykenisi korkeintaan ´perhevelvöllisuutensa täyttämiseksi´ olemaan naisen kanssa ja jolle ylipäätään jo se pelkkä yhdessäoleminen tuntuisi suurelta uhrautumiselta? Kaikki olisi vain näyttelemistä ,teeskentelyä ja esittämistä muiden silmissä ja muita varten.Päällimmäisenä tunne ,että hänen täytyy pakottaa itsensä siihen ja osoittaa ´rakkautensa´tällä uhrauksella .Kuka olisi onnellinen tällaisesta liitosta -tekö?
Vieras#20456 Sep 13, 2013, 09:42

Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20450: - Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

Joo, ja näinkin voi käydä, kun  tuon seksuaalisuutensa kanssa "askartelee"!
Ei tainnu enää mikään muu malli tuoda kunnon kiksejä!

http://m.aamulehti.fi/ulkomaat/poliisi-teki-jarkyttavan-loydon-pedofiilin-kodista?v=1

 

vieras#20457 Sep 13, 2013, 09:49

Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20456: - Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

 

Näihin tapauksiin kaipaavat adressin puoltajat homouden pimeää puolta Raamatun valossa analisoivaa kommenttia tosenddi Petri Paavolalta ja miksei myös Juha Ahviolta ja Päivi Räsäseltä.

 

 

Vieras#20458 Sep 13, 2013, 09:55

Re: Ajattelemisen aihetta

Vieras#20459 Sep 13, 2013, 10:02

Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20457: vieras - Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

Olet vapaa pyytämään, onko yhteystiedot?

vieras#20460 Sep 13, 2013, 10:09

Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20459: - Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

 

En toimi kyseisiä kommentteja kaipaavien tahojen puolesta. Tehköön myyräntyönsä itse.

Olepa siis itse aktiivinen tässä tosendin analiisiasiassa.

 

 

 

Vieras#20461 Sep 13, 2013, 10:50

Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20456: - Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

Ja taas yritetään sotkea homous ja pedofilia! Huokaus!

Vieras#20462 Sep 13, 2013, 11:04

Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20461: - Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

 

Kun lukaisee, miten esim. PANSEKSUAALI "toteuttaa" seksuaalisuuttaan, en yhtään hämmästyisi vaikka hän haluaisi olla vielä pedofiilikin.

Sitä paitsi onhan Seta toitottanut, että seksuaalisuus on "jollain ihme janalla" ja se on kykenevä muutokseen....vai oliko se jopa jatkuvassa muutoksessa...

Kuinka voit sitten varmana vakuuttaa, ettei se ole mahdollista!?

Onhan jopa tutkimuksia siitä, että homous on "portti" pedofiliaan.

 

Vieras#20463 Sep 13, 2013, 11:12

Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

vieras#20464 Sep 13, 2013, 11:16

Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20462: - Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

 

Jopas on taas täyttä soopaa, suoranaisia valheita. Eikö yhtään hävetä levitellä tuollaista homofobista pskaa?

Jos olet yhtään kiinnostunut tieteellisestä seksologiasta, tutustu aluksi Alfred Kinsleyn klassisiin tutkimuksiin. Se jana ei nimittäin ole Setan keksintö.

vieras#20465 Sep 13, 2013, 11:23

Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

Silminnäkijän tuottaja Hannele Valkeeniemi näkökulmassaan.

Tässä olisi myös Ylen:n tuotajalle, silminnäkijälle katsottavaa ja tietoa toiselta puolelta mitä kaikkea pahaa se tuokaan tullessaan normaalista poikkeava seksuaalisuus. Pitääkö meidän ja onko meidän kaikkien ihmisten pakko mennä tähän suuntaan? kysyn vain, kun on niin järkyttäviä asioita. Missä teidän rajanne ovat, vai onko niitä ollenkaan? Mielestäni rajat pitää olla, eikä kaikkia pahoja tekoja ole pakko hyväksyä. Vai pitääkö meidän nämäkin kauheudet hyväksyä? Eikö meillä saa olla enään mielipiteitä ollenkaan? Eikä meitä enään kuunnella, eikä tälläista saa edes vastustaa. Järkyttävää, ja muitakin järkyttäviä asioita "homouden piirissä".  Selvät rajat näihin täytyy löytyä.
http://m.aamulehti.fi/ulkomaat/poliisi-teki-jarkyttavan-loydon-pedofiilin-kodista?v=1

Vieras#20466 Sep 13, 2013, 11:29

Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20465: vieras - Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

Pedofilia ja homous ovat kaksi eri asiaa vaikka kuinka toistat tuota linkkiä.

"Eikä meitä enään kuunnella, eikä tälläista saa edes vastustaa. Järkyttävää, ja muitakin järkyttäviä asioita "homouden piirissä". " Kerrohan missä tuossa tekijä mainitaan homoksi.

Vieras#20468 Sep 13, 2013, 11:35

Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20462: - Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

Ilmoitus herjaavasta vihapuheestasi lähetetty ylläpidolle.

Kauan tällainen törkykirjoittelu täältä pysyikin pois.....

Vieras#20469 Sep 13, 2013, 11:39

Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20465: vieras - Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

Sama kohtelu sinulle, ilmoitus ylläpidolle tehty. Pedofilia on oma asiansa ja väite siitä, että homous tai panseksuaalisuus voisi siihen johtaa, on herjaavaa vihapuhetta.

Vieras#20471 Sep 13, 2013, 11:44
Rikoslain (1995/578) 11. luvun 10. §: Kiihottaminen kansanryhmää vastaan

Joka asettaa yleisön saataville tai muutoin yleisön keskuuteen levittää tai pitää yleisön saatavilla tiedon, mielipiteen tai muun viestin, jossa uhataan,panetellaan tai solvataan jotakin ryhmää rodun, ihonvärin, kansallisen tai etnisen alkuperän, uskonnon tai vakaumuksen, seksuaalisen suuntautumisen tai vammautumisen perusteella taikka niihi rinnastettavalla muulla perusteella, on tuomittava kiihottamisesta kansanryhmää vastaan sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.

10 a §: Törkeä kiihottaminen kansanryhmää vastaan
Jos kiihottamisessa kansanryhmää vastaan kehotetaan tai houkutellaan

1) joukkotuhontaan tai sen valmisteluun, rikokseen ihmisyyttä vastaan, törkeään rikokseen ihmisyyttä vastaan, sotarikokseen, törkeään sotarikokseen, murhaan tai terroristisessa tarkoituksessa tehtyyn tappoon tai

2) muuhun kuin 1 kohdassa tarkoitettuun vakavaan väkivaltaan siten, että teolla selvästi vaarannetaan yleistä järjestystä ja turvallisuutta

ja kiihottaminen kansanryhmää vastaan on myös kokonaisuutena arvostellen törkeä, rikoksentekijä on tuomittava törkeästä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan vankeuteen vähintään neljäksi kuukaudeksi ja enintään neljäksi vuodeksi.
Vieras#20472 Sep 13, 2013, 11:46

Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20469: - Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

 

Onko väittämästäsi puolueetonta tieteellistä tutkimusta?

 

Vieras#20473 Sep 13, 2013, 12:02

Re: Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20464: vieras - Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

 

Mitä Alfred sanoo vakaasta, janallaan "paikallaan pysyvästä" seksuaalisuusesta?

Niin, onko se hänen mielestään epänormaali poikkeama, suorastaan sairaalloista ja hoidettavaa?

 

Vieras#20474 Sep 13, 2013, 12:11
Tänään taitaa olla putkaa, linnaa vankilaa päivä. Siellä onkin pois silmistä ja pois mielestä!
Vieras#20475 Sep 13, 2013, 12:12

Re: Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

#20464: vieras - Re: Re: Re: Re: Taas uusi katolinen pedofiiliskandaali

 

Mikähän mahtaa olla Alfred K:n oma seksuaalinen suuntautuminen?

Ajattelin vain, että yleensä ihminen hakeutuu tutkiskelemaan sellaisia asioita, jotka ovat itselle jollain tapaa selkiytymättömiä?