Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
En tiedä , mutta kyllä nämä suuren pohjoisen herätysliikkeen juhla-virret on
niin syviä, että onko mikään muu.
http://www.youtube.com/watch?v=MDWitpf50VA&list=RDX6_4-c7JrKM
on vaikeaa lentää jos jokin painaa sinua alas päin...
Olen istuttanut sydämeni, sinun sydämesi puutarhaa...
Simpukkahelmen syntytarina on kiehtova. Ehkä tiedä...
Sydämesi on siellä missä aateesi on ja sinun on lö...
TOSI ON
Perheessä tulee olle lapselle isä ja äiti.
Lapset tarvitsee molemmat antamaan mallia ja tasapainoisen elämän. Juuret jotka kantaa monen sukupolven, polvesta polveen. Jota muistellaan, jossa kaikilla on siunaus mukana!
Missäs Sinä oot?
Homoliitot: 76 kansanedustajaa allekirjoitti lakialoitteen
Homoliitot: 76 kansanedustajaa allekirjoitti lakialoitteen
Markku Eestilä (kok)
Sanni Grahn-Laasonen (kok)
Leena Harkimo (kok)
Harri Jaskari (kok)
Sampsa Kataja (kok)
Pia Kauma (kok)
Lasse Männistö (kok)
Jaana Pelkonen (kok)
Sari Sarkomaa (kok)
Alexander Stubb (kok)
Eero Suutari (kok)
Sinuhe Wallinheimo (kok)
Sofia Vikman (kok)
Henna Virkkunen (kok)
Jouni Backman (sd)
Eeva-Johanna Eloranta (sd)
Maarit Feldt-Ranta (sd)
Tarja Filatov (sd)
Maria Guzenina-Richardson (sd)
Rakel Hiltunen (sd)
Susanna Huovinen (sd)
Lauri Ihalainen (sd)
Mikael Junger (sd)
Ilkka Kantola (sd)
Saara Karhu (sd)
Anneli Kiljunen (sd)
Krista Kiuru (sd)
Miapetra Kumpula-Natri (sd)
Antti Lindman (sd)
Päivi Lipponen (sd)
Riitta Myller (sd)
Johanna Ojala-Niemelä (sd)
Heli Paasio (sd)
Sirpa Paatero (sd)
Tuula Peltonen (sd)
Kristiina Salonen (sd)
Katja Taimela (sd)
Hanna Tainio (sd)
Erkki Tuomioja (sd)
Tytti Tuppurainen (sd)
Jutta Urpilainen (sd)
Pauliina Viitamies (sd)
Pia Viitanen (sd)
Tuula Väätäinen (sd)
Antti Kaikkonen (kesk)
Paavo Arhinmäki (vas)
Risto Kalliorinne (vas)
Anna Kontula (vas)
Martti Korhonen (vas)
Merja Kyllönen (vas)
Annika Lapintie (vas)
Silvia Modig (vas)
Jari Myllykoski (vas)
Aino-Kaisa Pekonen (vas)
Eila Tiainen (vas)
Kari Uotila (vas)
Erkki Virtanen (vas)
Outi Alanko-Kahiluoto (vihr)
Tuija Brax (vihr)
Satu Haapanen (vihr)
Pekka Haavisto (vihr)
Johanna Karimäki (vihr)
Ville Niinistö (vihr)
Anni Sinnemäki (vihr)
Osmo Soininvaara (vihr)
Jani Toivola (vihr)
Oras Tynkkynen (vihr)
Thomas Blomqvist (rkp)
Christina Gestrin (rkp)
Elisabeth Nauclèr (rkp)
Mikaela Nylander (rkp)
Astrid Thors (rkp)
Stefan Wallin (rkp) http://www.eduskunta.fi/triphome/bin/hex3000.sh?LAJITNIMI=$
Kiitos
Ylen antavaa vedätystä
Voi tuota ylenantavaa propagandaa perjantai-illan a-studiossa, ei sitten minkäänlaista tasapuolisuutta. Varmuuden vuoksi toimittajat päästivät ohjelmaan vain Soinin yksinään, puhumaan nykyisen lain säilyttämisen puolesta.
Ennen toimittajat ovat olleet ammattitaitoisia, he ottivat huomioon kummankin kannan, sehän heidän tehtävänsä tulisi ollakin. Nyt nuo onnettomat ns.toimittajat olivat ohjelmassa paahtamassa vain omaa kantaansa, vierailevien säestäjien lisäksi. Kaiken lisäksi vain omatekoisia, asianosaisten itsensä laatimia galluptuloksia esittelivät, eivät sellaisten lehtien, jotka näyttivät toisenlaista tulosta.
Oli todella räikeä vedätys, harvoin näkee tuollaista... Soinia en ole ennen äänestänyt, mutta voi olla, että varmuuden vuoksi nyt pitää äänestää, kun nuo muut ovat menettäneet kokonaan moraalinsa.
Iiisakki ottaa keskustelussa kantaa
Re: Ylen antavaa vedätystä
#29260: - Ylen antavaa vedätystä
Ihan samoihin asioihin kiinnitin huomiota, oli ihan ylelle ominaista puolueellisuutta, mielipidemuokkausta.
Olen päättänyt olla äänestämättä henkilöä, joka ei puolusta perinteistä avioliittolakia. Voi aikoja, voi tapoja.
Kannatatko avioliittolain muutosta?
42% kyllä
58% ei
Ääniä 26915
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014022018057475_uu.shtml
......
Uskotko, että kansalaisaloite tasa-arvoisesta avioliittolaista menee läpi?
Kyllä 64.64% (1,907 ääntä)
Ei 31.08% (917 ääntä)
En osaa sanoa 4.27% (126 ääntä)
Ääniä yhteensä: 2,950
http://yle.fi/uutiset/onko_suomi_kypsa_samaa_sukupuolta_olevien_avioliittolaille/7098796
Re: Raamatussa on totuus.
#18: TimppaT. - Raamatussa on totuus.
Mielenkiintoista puhua lapsista, kun raamatussa 100-vuotiaat äijät avioituu parinkymmenen vaimon kanssa joista osa on alle 10-vuotiaita.
Mutta niinhän se aina on teidän raamattulaisten kerhossa: otetaan vain ne kohdat jotka tukevat omia mielipiteitä. Niitä siteerataan kirjaimelleen. Muista kohdista sanotaan että ne ovat 'vertauskuvallisia'.
Odotan sitä päivää kun viimein valtio ja kirkko erotetaan toisistaan niin, ettei huru-ukkojen vuosituhansia sitten horisemat höpinät enää vaikuta nykyajan lakeihin.
Re:
Onko tullut mieleen ettei keskiverto suomalainen ota osaa mihinkään keltaisenlehdistön äänestyksiin, joissa pystyy selaimen keksit poistamalla yksi ihminen antamaan rajattomasti ääniä?
Re: Re:
Uudelleen määritelty avioliitto in United States: http://www.huffingtonpost.com/2012/11/01/ad-concerning-schools-tea_n_2056134.html
Pekolalle: Rajoitetut vaikutukset:
Hollannissa jopa isä ja äiti on syrjäytetty.
Ann Widdecombe: "Osa kritiikistä tulee homoseksuaaleilta itseltään, esim Andrew Pierce.
joka on Daily Mail`en kolumnisti, on kirjoittanut vakuuttavasti homoista, jotka ovat sitä mieltä
että avioliitto on miestä ja naista varten. Ovatko nämä homofoobikkoja?
http://www.huffingtonpost.com/2012/11/01/ad-concerning-schools-tea_n_2056134.html
Re:
Siis mitä sekoilet? Opettele nyt edes kotimainen kieli kun et näköjään ulkomaan kieltäkään osaa.Daily Male....?????? :-DDDDD No nyt näköjään muokkasit mutta tais vieläkin mennä vikaan .....:-DDDDD
Re: Re:
#29270: - Re: Sehän oli korjattu jo aikapäiviä sitten. Mistähän tuommonen ...uileminen kumpuaa? Tiedätkö syyn? En minäkään. - Ikävää. .
Mutta tämä rehevä "kansanihminen" Ann Widdecomba, konserv.edustaja Englannista, hän uskaltaa sanoa sydämen lämmöllä miten asia on. Ja huumorilla höystettynä. Tässä on aidon ihmisen malli, totuudesta syntynyt.
"Sääli opettajaparkoja, jotka joutuvat opettamaan homoavioliitosta" ( Tämä puhe onkin suunnattu David Gameronille!)
Majoitusliikkeen pitäjiä on vedetty oikeuteen, kieltäydyttyään varustamasta majoitusta homoparille sängyillä samoin periaattein kuin heteroseksuaaleille.
Poliisi - Poliisi kuulusteli lastenkirjailijaa kun ei tuonut esiin homoseksuaalista suuntautumista..
Ja joku oli joutunut kiikkin lausuttuaan henkilökohtaisella facebook-sivullaan, että hänen mielestään gay-liitto menee liian pitkälle.
Tältäkö me haluamme Britannian näyttävän? Ihmiset eivät enää ole vapaita puhumaan mielipiteitään! Minkälaista yhdenvertaisuutta se on?
Viimeisen mielipidetutkimuksen mukaan 86% sanoi, että on mahdollista olla suvaitsevainen toisia kohtaan ja samaan aikaan suojella perinteistä avioliittoa.
Refining marriage is full stop of marriage! Jos oikein käännän, avioliiton uudelleen määritteleminen on avioliiton loppu!http://www.huffingtonpost.com/2012/11/01/ad-concerning-schools-tea_n_2056134.html
Tämä on kyllä parasta tekstiä, mitä olen asiassa tähän asti kuullut! Ilmiselvä poliisivaltio odottaa tämän tasa-arvoisen avioliiton päässä!
Re: Re: Re:
Laitas nyt se korkki kiinni ennenkuin taas huomenna.............
Re: Ylen antavaa vedätystä
#29260: - Ylen antavaa vedätystä
Kyllä, sain ko. ohjelmasta saman vaikutelman. Toimittajat aivan selvästi halusivat edistää "tasa-arvoista" lakialoitetta. Soinia haluttiin grillata ja saada alakynteen.Soinin kannalta tilanne oli epäreilu, koska hänellä oli vastassa monta lakialoitteen kannattajaa. Tilanne olisi ollut tasaväkisempi, jos esim. Oinonen olisi ollut mukana ohjelmassa Soinin kanssa vastaamassa kysymyksiin.
Kirjoitin Ylen johtohenkilöille spostia ja kysyin että eikö Ylellä ole tärkeämpää kerrottavaa kuin jatkuva homomyönteisyys kuukaudesta toiseen.Samoin kysyin että onko Ylestä tullut Setan äänitorvi. Sain vastauksen eräältä johtohenkilöltä spostissa. Kehoitan muitakin antamaan palautetta Ylelle, koska meillä on siihen oikeus Yleisradioveron maksajina.
Re: Re: Raamatussa on totuus.
#29266: hohhoh - Re: Raamatussa on tot
Ilmansuunta väärä!
| This discussion has been closed. |
Re:
#29250: -