Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
#30622: - Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
THL tutkimus tulos todistaa toisin. Euroopan maissa suunta on hiv tartunnoissa voimakkaassa kasvussa. Eli homoliittojen hyväksynnällä ei Euroopassa ole tapahtunut tartuntojen vähenemistä päinvastoin yli 10% kasvussa.
Kannattaa tutustua tutkittuun THL tietoon.
Tosiasiat puhuvat karua kieltä ja lailla ei pidä tukea tällaista kehitystä.
Re: Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
#30627: - Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
THL:n tutkimuksessa ei kyllä puhuta homoliittojen ja HIV-tartuntojen suhteesta mitään, se on teidän ihan oma johtopäätöksenne.
Sen sijaan kyllä otaksutaan parantuneen lääkityksen innostamasta varomattomuudesta. Se taas on ihan eri asia.
Joillakin asioilla on syy-seuraussuhde, jotkut taas vain tapahtuvat samaan aikaan. Tieteen homma on erotella nämä toisistaan.
Re: Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
#30627: - Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
Olen samaa mieltä, ei THL:n raporteista vastaa muut, kuin THL itse.
Re: Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
#30627: - Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
Tutkimus on kyllä vuodelta 2012. Olisko uudempaa tietoa? Ainakin tilaston mukaan on tartunnat menossa alaspäin. No, näitä tietojahan ei persu halua julkistaa.
Islam pelastaa Suomen jolleivät sitten Venäjän tankit sitä tee!
Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
Re: Re: Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
#30630: - Re: Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
Ihan kaikille julkisia ne THL:n tilastot ovatkin ja näköjään olet tutustunut. Eilenhän ne olivatkin täällä kaikkien nähtävillä.
Re: Re: Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
#30630: - Re: Re: Re: HIV tutkimus tuloksia THL tutkimus.
Tämä linkki on olllut täällä jo aiemmin
http://www.thl.fi/ttr/gen/rpt/hivsuo.html
Linkki kertoo, että Suomessa vuosittaiset vaihtelut niin naisten kuin hetero- ja homomiesten kohdalla ovat suhteellisen suuret ja mitään nousevaa tai laskevaa trendiä on vaikea niistä kaivaa.
Euroopan tasolla taas uusien EU-maiden vaikutus on arvaamaton eikä liity mitenkään tasa-arvoiseen avioliittoon.
Suomalaisten seksiturismi ulkomaille rumentaa hiv-tartunnoista kertovia tilastoja. Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen mukaan nykyisin jopa 60 prosenttia heteroseksin välityksellä saaduista tartunnoista on peräisin ulkomailta.
Seksituristeille tartunta on iso riski esimerkiksi Venäjällä ja Virossa sekä Thaimaassa. Englannissa heteronaiset ovat suunnanneet toiviomatkansa Afrikkaan ja saaneet lisääntyvässä määrin ei-toivottuja tuliaisia.
Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
#30632: Ei tule ikävä - Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
Kukahan niitä homoja synnytää? Oletko ajatellut?
Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
#30635: - Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
ei kukaan. Olen ollut lukuisissa synnytyksissä mukana ja jokaisesta on tullut lapsia. TYTTÖJÄ JA POIKIA.
Vastasyntyneet eivät koskaan ole olleet eivätkä tule koskaan olemaan homoja. Pidä se mielessä. Tuo on vakavaa lasten oikeuksien polkemista ja herjaamista. Vastasyntynyt tyttö tai poika ei koskaan ole homo.
Homoksi kasvetaan esimerkin avulla. Homoksi ei koskaan synnytä.
Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
Mitenhän osaisit tuossa tilanteessa erottaa lesbon tytöstä tai homon pojasta? Ovatko TYTTÖSI heti vaatimassa pinkkiä hametta itselleen ensiparkaisukseen ja POJAT sinistä poliisiautoa? Mistä olet saanut päähäsi, että homot eivät olisi poikia ja lesbot tyttöjä? Onko ahtaaseen päähäsi koskaan tullut ajatus, että seksuaalinen suuntautuminen ilmenee lapsen kehityksen kannalta paljon myöhemmässä vaiheessa? Entä miten erotat vastasyntyneenä tytön, joka onkin sisäisesti poika tai päinvastoin?
Taidatkin olla oikea ammattilainen.....?
...tai itse asiassa taidatkin olla ihminen, jota ei lasten lähelle pitäisi päästää: Tuolla asenteella olet ainakin varmasti kertomassa, kuinka pojan tai tytön pitää käyttäytyä roolinsa mukaan. Sellainen asia on monille epätyypillisille lapsille maanpäällinen helvetti.
Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
Kerro lisää HöpöHöpö juttuja!
Re: Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
#30637: - Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
poikia ja tyttöjä. Ei oo vastasyntyneet homoja eikä lesboja, vaan suloisia isin ja äitin poikia ja tyttöjä.
kannattaa lukea YK lasten oikeudet, niitä kai kunnioitatte.
Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
Kerro sitten kuinka nuoresta joka ei ole eläissään homoa nähnytkään kasvaa homoseksuaali. Ihan mielenkiinnosta haluaisin kuulla.
Re: Re: Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
#30639: - Re: Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
http://www.youtube.com/watch?v=qtxU9iOx348
Ban Ki-Moon UN Secretary-General video message to the UN Human Rights Council on violence and discrimination based on sexual orientation or gender identity.
7th March 2012
Onko namusedillä karkkia taskussa
Sukupuolen vaihdos?
Re: Onko namusedillä karkkia taskussa
#30642: Pysykää omalla reiällänne - Onko namusedillä karkkia taskussa
Sinähän todellista kristillistä sanomaa levität! Vai olikohan tuo sitä?
Re: Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
#30640: - Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
annoit liian vaikean kysymyksen. Sen tiiän 100 varma ettei ainakaa synnytyspöydällä oo näkymä homoja ja lesboja syntyneenä.
Re: Onko namusedillä karkkia taskussa
#30642: Pysykää omalla reiällänne - Onko namusedillä karkkia taskussa
Tyypillä ei ole näköjään muu kuin seksi mielessä!!
Re: Re: Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
#30645: visas ottaa sanasta vaarin. - Re: Re: Re: Re: Turha siinä yrittää piilotella vakavaa tautia
Aha. Miltäs sitten homoseksuaali näyttää?
Kids React to Gay Marriage
Re: Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
#20: niin - Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
Niinpä - eikö rekisteröity parisuhde riittää? Avioliitto niin kuin ymmärrämme sen pohjoismaissa ja useissa länimaissa kärsisi inflaation jos samaa sukupuolta olevat voisivat solmia sellaista, ei vain tuntuisi oikealta. Raamatun kantoja en osaa kommentoida - se on erittäin vanha, itsensä kanssa monesti ristiriitainen ja pitää jossain määrin soveltaa nykymaailmassa - mutta siitä huolimatta.
Sen sijaan en sanoisi homoutta sairaudeksi, yhtä vähän kuin transseksuaalit jne. Paljonko loppujen lopuksi on mies- ja nais-stereotyyppejä kun naiset yhä enemmän astuvat miehisille aloille ja tehtäviin. Näyttää myös siltä että naiset jossain määrin omaksuu yhä enemmän miehisiä arvoja ilman että sitä katsotaan pahalla. Jos mies omaksuu naisellisia arvoja hän saa olla erittäin varovainen tai sitten pitää olla tosi "vahva", ettei katsottaisiin pahalla. Tässä suhteessa ei ole aivan tasa-arvoa. Mutta vaikka löytyvät kaikenlaisia ihmisiä, eikä kaikki mieten ja naisten väliset oikeat avioliitot olisikaan onnistuneita, vastustan edelleen sukupuolineutraalia avioliittoa.
Re: Re: Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
| This discussion has been closed. |
Re: Ei suku neutraalia aidisia Suomeen
#30624: - Ei suku neutraalia aidisia Suomeen
Niin, pysyvässä uskollisessa parisuhteessa sikiävä aids taitaa kuulua samaan todella uskottavien ihmeitten ryhmään neitseestä syntymisen kanssa.