Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
Poliisi voi kylläkin puuttua
#40547: - hivi leviää juuri homoliitoissa.
Kohta SINUN touhuihisi täällä...
Sanomia Suomi-neidolle
Suomelle on profetoitu jo pidemmän aikaa hyvin monissa profetioissa, että on tulossa köyhyyden aika ja että Jumala tulee käyttämään Venäjää ruoskana Suomen kurittamiseksi. Esimakua tästä olemme jo saaneet maistaa.
Sanomia Jumalalta Suomi-neidolle:
Jouko Piho Profetiat4-sivusto, mm. Tuuli Rintasen ja Jerusalemin tyttären saamat sanomat.
Jeesus parantaa tänäkin päivänä
Bethwel Sirengon veri muuttui AIDS/HIV - positiivisesta negatiiviseksi. Ks. Repent Finland/Dr Owuor (googlesta).
Päivän Sana
Tulkaa minun tyköni, kaikki työtätekeväiset ja raskautetut, niin minä annan teille levon.
Matt. 11:28 (KR33/38)
http://raamattu.uskonkirjat.net/daily.html
Nöyrtyvätkö ruotsalaiset rukoilemaan sadetta
Uutisista olemme saaneet lukea, että vain sade auttaa Ruotsin metsäpalossa.
Sade tulee Jumalalta. Olisi aika nöyrtyä rukoukseen.
Re: Nöyrtyvätkö ruotsalaiset rukoilemaan sadetta
#40556: vieras - Nöyrtyvätkö ruotsalaiset rukoilemaan sadetta
Pientä sadetta siellä taidettiin saada, pyydetään lisää!!
A study from the Netherlands – the first country to legalize same-sex marriage –
found the average length of these parings was two and a quarter years.
Furthermore, most homosexuals in these unions do not remain monogamous,
nor does that appear to be the goal.
The Dutch study found that homosexual men in these relationships had an average of eight “casual” sex partners per year.
Why do homosexuals want the right to marry? Marriage is society’s ultimate stamp of approval on a sexual relationship. Homosexuals want that approval. However, there are no corresponding public policy benefits for encouraging and rewarding the practice of homosexuality.
- Homosexual men and women experience higher rates of disease. In fact, researchers around the world have reported that homosexuals in “committed” relationships are more likely to engage in risky, unsanitary sexual practices than “single” gays.
- Homosexuals are more likely to abuse alcohol, become dependent on drugs and nicotine, suffer depression and attempt suicide.
- Homosexuals have higher rates of domestic violence.
- Children raised by lesbians are more likely to engage in homosexual behavior. They are more sexually adventurous and less chaste.
- Homosexual males are much more likely to abuse children sexually than heterosexual males
Read more at http://www.wnd.com/2008/06/67978/#EFwuYAwEeVtp7Jx3.99
Re: Re:
Kiitos aamunkukkasesta, käännymme sitten puoleesi kun opetellaan tuota kuvien tuontia, eks niin?
Luontokirkko:
- Virsiehdotuksia:
- 574, On kaunis synnyinmaamme säk. 1,5,6
- 575, Maan muokkasimme säk. 3,4
- 572, Taas kukkasilla kukkulat
- 571, Jo joutui armas aika
- 567, Ah kuinka kevät hohtaa
- 498, Nyt kulkee halki korpimaan
- 499, Jumalan kämmenellä
- 532, Taas siunattu päivä säk. 4 – 7
- 462, Soi kunniaksi Luojan
- 461, Kiitä Herraa, yö ja päivä
- 459, Taivaat kaikki valtiaansa
- 342, Niin ihanaa on ylistää
- 265, Jeesus armon soi
- 125, Kosketa minua, Henki
- 135, Jumala loi
- 564. Aurinko vaipuu mailleen
- 560, Maat, metsät hiljenneinä
- 552, Mua siipeis suojaan kätke
Luettavia psalitekstejä:
Re: Re: Re:
Joo pyydetään sadetta Ruotsiin, ja lohdutusta ja rauhaa kaikkiin murtuneisiin sydämiin tämän rosoisen maan kamaran pääällä:
| 1 Tule, rauhan Henki, Henki Jumalan, Tule lailla tuulen, Merten pauhinan. |
2 Tule, rauhan Henki, Köyhään sydämeen, Lohdutuksen Henki Mielen kipeyteen |
| 3 Tule, rauhan Henki, Esteet murenna, Vapauden Henki, Näytä valoa. |
4 Tule, rauhan Henki. Hiljaa kohota Katse ylös maasta, Kohti Kristusta. |
| 5 Tule, rauhan Henki, Silloin voimaa saan, Sydämeni turvaa yksin Jumalaan. |
6
|
Re: Re: Raamatun lupaukset täyttyy
#32033: - Re: Raamatun lupaukset täyttyy
Etsivä ja arka aina
Herran luokse tulla saa.
Heikon uskon, häilyväisen
Jeesus itse vahvistaa.
Puoleesi hän ristin tiellä
kääntää armokasvonsa.
Täällä kannat ristiäsi,
seppeleen saat taivaassa.
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
Rony Smolar: http://www.elisanet.fi/~d632709/Rony_Smolar.htm
"Kun puhutaan Länsirannasta tai Gazasta, saadaan sellainen kuva, että Israel vuonna 1967 kuudenpäivän sodan aikana kaappasi ne alueet palestiinalaisilta.
Näin ei kuitenkaan tapahtunut. On jäänyt kertomatta:
Länsiranta kuului Jordanialle, Jordania liittyi sotaan, Israel löi Jordanian armeijan ja otti Länsirannan ja Jerusalemin itä-osan itselleen.
Gaza taas oli Egyptin sotilashallinnon alainen. Egypti oli sodassa mukana ja menetti alueen. Tämä on syytä ja seurausta: jos lähdet sotaan, niin on se mahdollisuus, että voit hävitä sodan ja silloin alueita menetetään.
Re: Re: Nöyrtyvätkö ruotsalaiset rukoilemaan sadetta
#40558: - Re: Nöyrtyvätkö ruotsalaiset rukoilemaan sadetta
Siellä taidetaan tarvita oikein kunnon kaatosade.
Kalifornia on myös koetuksella. Yle-uutiset net 8.8. kertoo tilanteesta.
Re:
Nämä viisaudet on kirjoittanut entinen urheilutoimittaja ja nykyinen äärikonservatiivipoliitikko-kolumnisti Jane Chastain. Hän viittaa alussa ilmeisesti täälläkin monesti ruodittuihin hollantilaistutkimuksiin, joissa oli täysin omituinen otanta ja jotka ajoittuivat aikaan ennen Hollannin avioliittolakimuutosta. Loppuosan teesit ovatkin sitten tyypillistä amerikkalaista äärioikeistopropagandaa eikä niitä ole tuosta tutkimuksesta johdettu.
Re: Re: Re: Nöyrtyvätkö ruotsalaiset rukoilemaan sadetta
#40565: vieras - Re: Re: Nöyrtyvätkö ruotsalaiset rukoilemaan sadetta
Niin, Kalifornia ja Ruotsihan ovat "niitä" paikkoja...
Siispä sen kunniaksi pitkästä aikaa:
Re:
Lisäksi Palestiinassa ei ole koskaan ollut palestiinan valtiota. Kuningas Daavidin valtakunta on ollut.
Daavid (hepreaksi דָּוִד, Dāwiḏ - rakastettu; arab. داود, Dāʾūd) oli Vanhan Testamentin mukaan Juudan kuningas 1012–1005 eaa., koko Israelin kuningas 1005–972 eaa.[1] Hän oli Juudan sukukuntaan kuuluvan Iisain poika ja kuningas Salomon isä. Islamin mukaan Daavid oli profeetta.
file:///C:/Users/netti/Downloads/Daavid%20%E2%80%93%20Wikipedia.htm
Ensimmäinen historiallinen sanan "Israel" maininta on egyptiläisestä kivipaadesta, jossa kerrotaan Kanaaninmaan sotilasleireistä. Tämä paasi mainitsee Israelin kansana, joka ei ollut muodostanut valtiota, ja se on ajoitettu 1300-luvulle eaa.[10] Nykyvaltiolle annettiin nimeksi "Medinat Jisrael" eli Israelin valtio ja sen kansalaiset ovat israelilaisia. Muita nimiehdotuksia olivat Eretz Israel, Zion ja Juudea.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Israel
Feminismi - hyvä vai paha?
Re: Re:
San Remossa v.1920 päätettiin tunnustaa juutalaisten historialliset oikeudet Palestiinassa, jolloin myös arabien oikeudet taattiin Palestiinaa ympäröivissä maissa. Seuraavassa videossa se on todistetusti kerrottu.
http://www.givepeaceachance.info/
Re: Feminismi - hyvä vai paha?
#40569: Pitäisikö jo himmata? - Feminismi - hyvä vai paha?
Mitenkäs tämä liittyy feminismiin?
Muuten kuin sinun aivoissasi.
Näin pidät hyttyset loitolla kotipihasta!
http://www.iltalehti.fi/piha/2014072518518410_ph.shtml
Re:

No miten tuon tein:
-Iltalehden sivun tallensin nimellä omalle koneelle.
-Kommentoi adressia laatikossa: valitse nuolella kuvan paikka..
-vasen yläkulma...upload, josta aukeaa ..selaa ja sitten selaat...
-aukeaa tiedostot kirjasto. Se tallennettu sivu on ladatut-kansiossa. Avaa se ja valitse maalaamalla siniseksi se haluamasi kuva. Kansion alareunaan ilmestyy kuvan nimi ja alhaalla oikealla avaa luukkua napsauttamalla kuva latautuu kommentoi boksiin. Siinä voit suurentaa ja pinentää napsauttamalla kuvaa, jolloin ilmestyy kehikko kuvan ympärille. Kehikossa olevien ruutujen kohdalta nuolella vetäen saat kokoa muutettua. Napsauta lopuksi kehikko pois.
Eikä tarvitse välttämättä lähettää kommentiina jollekkin toiselle, ihan omana kommenttina tulee.
Lopuksi voit poistaa tallentamasi sivun ladatut-kansiosta, ellet enää tarrvitse.
This comment has been removed by the person who wrote it.
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
| This discussion has been closed. |
#40555: -
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam