Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
#41698: Osuit napakymppiin - Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
Niin se on. Avioliittoa ei saa vääristää toisenlaiseksi. Avioliitto on nyt nykyisellään hyvä, eikä muutosta tarvii. Muut siihen kuulumattomat eivät avioliitoa tarvitse, koska ei se heille kuulu pätkääkään, eivätkä ne voi elää "normaalia" avioliitto perhe-elämää.
Oppisitte tekin jotain...
#41688: 10-6 lakivaliokunta - Homojen tasa arvo
Vaikka edes sen, että sanan ´tasa-arvo´ keskelle tulee viiva (-).Näin olisi teille tästä palstan seuraamisesta edes jotain hyötyä. Kyllähän se jotain( muustakin) oppimiskyvystä kertoo ,kun vain toistaa noita samoja kirjoitusvirheitä,vaikka oikean malli onkin esillä joka sivulla..
Tasa-arvoinen avioliitto
#41702: - Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
Emme haluakaan mitään ihmeen "normaalia" ,vaan ihan normaalia vaan...
Re: Taitaapa olla...
ns. ´ikuinen kysymys´ ja vastaus laulun sanoin on tietenkin "La donna é móbile.." eli "nainen on häilyväinen" (olisiko ollut Puccini,en mene vannomaan, kun tuo ooppera-aarioiden tarkempi tuntemus ei oikein ole heiniäni,mutta tulipahan vaan mieleeni), eli kai se on niin, että... " Cosí fan´tutte...´eli siis suomeksi:´se on niin naisten tapaista´,kuten tiesi jo Mozart aikanaan...
naisen ja miehen tasa arvoinen avioliitto toimii ja
tuottaa tulevaisuutta yhteiskunnalle. Homoliitot eivät tuottaisi tulevaisuutta, koska jälkeläisiä ei synny. Homoliitot tuottaiso todella paljon hivi ja aidsi ja peräsuoli syöpä tautikuormaa kun Se suhteutetaan homojen määrään suomessa. Pieni määrä homoja tuottaa hiviä ja aidsi joista ei voi parantua.
Ei homoliittoja.
"Kasantauti"-mies kaatamassa jälleen päällemme koko maailman tautikuormaa...
#41707: Ei homoliittoja - naisen ja miehen tasa arvoinen avioliitto toimii ja
. Luepa kuule Wikipediasta" se peräsuolisyöpää käsittelevä hakuartikkeli ihan uudestaan.
Sieltä löydät ne taudin tyypillisimmät syyt ja aiheuttajat,eikä siellä homoista ,eikä homoudesta mainita yhtään mitään.
Oikeastaan voisi sanoa, että päinvastoin:tautiin sairastuneiden sukupuolijakauma on (muihin syöpälajeihin verrattuna) suorastaan harvinaisen tasapuolinen,eli miehiä ja naisia on suurinpiirtein yhtä paljon kumpiakin.
Tällä kertaa nimitys ´kansantauti´ on todellakin paikkansapitävä,eli tuo syöpälaji on siis ihan virallisestikin sellaiseksi luokiteltu: kaikista syöpälajeista se on maassamme,ellei ihan niitä yleisimpiä, niin ei kuitenkaan kovin kaukana sieltä kärjen tuntumasta.
Syyt ovat osin geneettisiä,mutta hyvin suuri syy on myös ruokavaliossa ,jossa erityisesti ns. punainen liha on keskeisellä sijalla ja eläinrasvojen käyttö painottuu liikaa.
MITÄÄN tauteja ei muuten voida sanoa kenenkään ´tuottavan´(...ellei sitten ole kyse jostain biologisen sodankäynnin tutkimuslaboratorioista)
TULEVAISUUTTA ei myöskään voida sanoa kenenkään ´tuottavan´-se vain tulee ja avautuu esille pikkuhiljaa kuin mattorulla konsanaan ,eli sitä tulee joka hetki( aina hetken verran) lisää-niin kauan kuin eletään.
Mitään muuta, aivan ehdottoman varmaa, siinä ei kuitenkaan ole kuin tämä hetki tässä jota nyt elämme ja tietoisuus siitä ,että joskus sitten jostain syystä tulemme kuolemaan ja että (tavalla tai toisella) se kohtalo on joskus (aikanaan) esillä jokaisen kohdalla. Kenellä nyt,kenellä joskus myöhemmin...
Re: Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
#41699: - Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
Usko tai älä usko: Jumala asuu minussa ja muissakin uudestisyntyneissä uskovissa.Jumala puhuu ja vaikuttaa meidän kauttamme. Hän mm. vaikuttaa meissä sekä tahtomista että tekemistä.
Jumala ei koskaan puhu Raamatun vastaisesti, koska Hän on antanut Raamatun meille ohjenuoraksi elämää varten. Viisas hän joka ojentautuu Raamatun ohjeiden,neuvojen ja varoitustenkin mukaan.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
#41709: Mistäkö valtuudet ? - Re: Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
Vastauksessasi on totta jokainen sana.
Tom of Finland homopostimerkit
Kun ko julkeat homopostimerkit julkaistaan syksyllä 2014, Suomi tulee vetämään päälleen Jumalan tuomion.
Ks Jouko Piho profetiat4 15.4.2014 kirjausten kohdalta, Jouko Pihon saama sanoma 14.4.2014.
homomerkit ei mene läpi ja
ovat aiheuttaneet oikeuskanslerille valitus suman , jonka vuoksi asia saattaa jäädä toteutumatta. Homomerkissä mainostetaan tupakka suussa homoutta ja Se on laitonta Suomessa. Tupakan ja epäsiveellisten asioiden kaikelainen mainostaminen on kiellettyä. Tupakkalaki&.
Re: homomerkit ei mene läpi ja
#41712: - homomerkit ei mene läpi ja
Kiitos tiedosta! Postilaitoksen nimeksi voisi muuttaa Pornolaitos.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
#41709: Mistäkö valtuudet ? - Re: Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
Usko tai älä usko: Jumala asuu minussa ja muissakin uudestisyntyneissä uskovissa.
Katospas; tänne kirjoittaa itse jumala.
T o F-postimerkit
#41713: vieras - Re: homomerkit ei mene läpi ja
Kyseiset postimerkit tulevat myyntiin syys-lokakuunvaihteessa ,ja siihen seikkaan eivät nyt minkään sortin lahkolaisten mielipiteet vaikuta.
Merkistä on jo ennakkotilauksiakin moniin maihin ympäri maailmaa jne.
Ei siis voida perua.
Teille on muuten, ihan erikseen oma kiukuttelupalstanne ja siihen liittyvä adressinne täällä netissä jo olemassa,joten ohjatkaapa mielipiteenne ja kommenttinne asiasta nyt vain sinne.
Tänne siitä aiheesta keskustelu ei siis kuulu.
Re: Tom of Finland -postimerkit
#41711: vieras - Tom of Finland homopostimerkit
Eivät auttaneet jeesusnatsien hölmöt vastalauseet. ToF-merkit ovat jättimenestys:
”Homoeroottiset Tom of Finland -merkit myydään loppuun”
Viikon päästä julkaistaviin Tom of Finland -postimerkkeihin kohdistuu poikkeuksellisen suuri kiinnostus. Itella Postin tuotepäällikkö uskoo, että merkkiarkit loppuunmyydään parissa viikossa.
Profeetta Jouko Pihon Profetiasivulta
29.8.2014
Nimimerkin "Herranterttu" uni terroristijärjestöstä 20 vuotta sitten
Näin melkein 20 vuotta sitten unen, mikä järkytti minua suuresti.
Unessa matkustin pohjoisesta kohti etelää ja pysähdyin muutamalle huoltoasemalle. Niissä kaikissa oli televisio auki ja uutisissa näytettiin korkea vuori, jonka oli valloittanut terroristijärjestö. He olivat naamioineet kasvojaan ja heillä oli tunnusmerkkejä, lippuja tms. jotka olivat musta-valkoisia; mustalla pohjalla jotain valkoisia merkkejä. Heidän toiminta ja asenne oli täysin mieltä vailla ja sairasta.
Korkealta vuorelta valui myrkkyä kaikkialle haarautuen. He itse mieltä vailla olevina sulautuivat osaksi tuota myrkkyä ja olivat myrkky. Vuori näytti olevan Suomen itärajalla, minkä olen ajatellut olevan symbolista ja liittyvän mahdollisesti kauttakulkumaahan tai siihen, että se virtaa kaikkialle sijainnistaan huolimatta.
Unessa ajoin suoraan vanhempieni luokse, missä vanha isäni Pirkanmaalta itki pakatun auton vieressä pihamaalla sanoen apeana jotenkin niin, että meidän on lähdettävä pakenemaan omasta kotimaastamme ajamaan länsirannikolle. Jos edes ehdimme pakenemaan. Unessa kaikki pyrki paniikissa ulos maasta ja Turku oli aivan tukossa.
Unen nähtyäni tulin myöhemmin tietämään itsemurhaiskuista ja bioaseista, mikä oli aikanaan tulkintani unesta. Mutta nyt ISIS-ryhmä on noussut "maailmaa valloittamaan" ideologiansa mukaisesti, ja Britannian ulkoministeri on kuvaillut heitä myrkyksi ja syöväksi, ja uni on noussut kummittelemaan mieleeni.
Britannian ulkoministeri Philip Hammond sanoi 20.8.2014, että Isis-järjestö on uhka koko kansainväliselle yhteisölle.
Hammond kommentoi asiaa sanomalla, että he ovat sanoneet koko ajan, että Syyriassa ja Irakissa on merkittävä määrä Britanniasta lähteneitä taistelijoita.
- Monet näistä ihmisistä hakeutuvat takaisin Britanniaan todennäköisesti jossain vaiheessa. Silloin he ovat suora uhka maan sisäiselle turvallisuudelle. Irakissa ja Syyriassa leviää myrkky, syöpä Isisin muodossa, ja on olemassa riski, että se leviää kansainväliseen yhteisöön, Hammond sanoi.
Katsoin myös netistä videopätkän, minkä ISIS-järjestö oli kuvannut itsestään, missä he esiintyivät moneen otteeseen aina korkealla paikalla talon katoilla ja tornissa mustan valkokuvioisen lipun kanssa. Heidän logonsa on myös musta valkoisella tekstillä. He sanovat: "Tämä on viesti koko maailmalle. Olemme tulossa jos luoja suo." Järjestö toimii vuorilla.
Yle Uutisissa on tuo videopätkä otsikolla Isis ja terrorin jäljet: Näin kaiken omin silmin (5. tarina, Musta lippu salkoon).
Re: T o F-postimerkit
#41715: Bögarnas fel - T o F-postimerkit
Nämä postimerkit rikkovat selvästi Tupakkalakia : " Tupakan mainonta sekä muu kuluttajille ja yksittäiselle kuluttajalle suunnattu markkinointiviestintä on ehdottomasti kielletty. Kiellettyä on myös markkinoida muita tuotteita tuotemerkillä, joka muistuttaa tupakkatuotteen tuotemerkkiä. Tupakkaa ei myöskään saa myydä kytkykauppana jonkin muun tuotteen tai palvelun kanssa. Tupakan myynti ja välittäminen alaikäisille on kokonaan kielletty."
Linkki: http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_tupakkalaki
Re: Re: T o F-postimerkit
#41719: - Re: T o F-postimerkit
Aivan. Samalla tavalla tupakkalakia rikkoo Akseli Gallen-Kallelan maalaus Symposion, jonka kristillispersut kaiketi haluavat tuhota.
Re: Re: Re: T o F-postimerkit
#41720: - Re: Re: T o F-postimerkit
Niin,koska tuotemerkkiä ei missään kohtaa tuoda esille.ei kyse ole minkään yrityksen mainonnasta sinänsä.Tupakointitavan mainontana se toki voidaan nähdä,mutta siihen kyllä tarvitaan(ihan siis konkreetisestikin) monelta jo silmälaseja tai suurennuslasia jos yleensä aikoo sellaisen,niin pienen detaljin,eli yksityiskohdan siitä tarkemmin nähdäkään.
Samalla perusteella voitaisiin sitten sensuroida mm. molemmat Tuntematon sotilas-elokuvat,kaikki Komisario Palmu-elokuvat ja suurin osa koko kotimaisesta elokuvatuotannosta-aina nykyelokuviin saakka.
Niin että kyllähän sitä asiaa saa vaikka tikustakin jos haluaa,ja ´hukkuvahan tarttuu vaikka oljenkorteenkin´,kuten vanha sanonta toteaa
( Eivätkös täällä jotkut´ lopunaikojen ennustajat´ olleetkin sitä mieltä ,että suomalainen media hukuttaa tämän maan muuten kunnon kristilliset kansalaiset " ympärivuorokautiseen homo-ohjelmien pakkosyöttöön kaikkien kanavien kautta, eli "joka tuutista" .kuten he itse sanovat...)
ps* Tämäkin juttu on muuten käsitelty moneen kertaan siellä ToF-postimerkkien vastustusadressipalstalla,joten eikö olisi viisaampaa siirtyä sinne käymään tätä keskustelua,jos aihe kerran niin paljon kiinnostaa. Tämän adressin teemaanhan se ei selvästikään kuulu.
Re: Re: T o F-postimerkit
#41719: - Re: T o F-postimerkit
Vain kaksi luokkaa kiertokoulua käynyt Impivaaran Persunperän asukki voi kuvitella, etteivät Itellan juristit olisi tarkistaneet postimerkkien kaikinpuolista laillisuutta.
Re:
spämmäile hengellisillä sivuilla ennemminkin. uskovaiset löytää ne itsekin, ei ole, tuskin, tällainen ohjailu ja spämmäily jumalan mielen mukaista, vaan omaa pulleuttasi. Jumala on ylpeitä vastaan. Voit olla homoja vastaan, mutta Jumala on ylpeitä ja ylpeilijöitä vataan. Jakeluun tämä ei tietenkään mene, koska näyt olevan paitsi ylpeyden valllassa, myös kuuro ja sokea. Haluatko, että rukoilen puolestasi, että pääset tästä kauheudesta eroon, ja että Jumala tuo sinut valoon?
LESTADIOLAISET POLTTAA TUPAKKAA KUIN KORSTEENIT. kÄYTTÄVÄT, SIIS RAISKAAVAT TYTTÖJÄ JA LAPSIA.
Näitä sanoja ei bannata: peraukon sulkijalihas, peräaukon limakalvot, peräaukko, anaaliyhdyntä hiv, homojen kansantauti, lakivaliokunta, 10-6, tasaarvoinen avioliittolaki. nykyinen avioliittolaki ei syrji ketää, homo-hiv leviää ... ... spämmäily jatkuu toisilla
| This discussion has been closed. |
Re: Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
#41692: ei homoliittoja. - Re: Re: Re: Naisen ja miehen tasa-arvoinen avioliitto
Täh?
Onko THL ja lääketieteellinen Lancet julkaisu pitäneet jonkun "aidsi konferensi"?