Erottakaa Kauniaisten opetuspäällikkö Sari Aarniokoski
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re: EDITOIMATON VIDEO
#311: TÖRKEÄÄ - EDITOIMATON VIDEO
Niinpä onkin eri versioita. On sellainen, jossa hymylevän opettajan osuus lopusta on poistettu ja sellainen, jossa naisopettaja näkyy, mutta kasvot on sumennettu. Jos kerran video on avaintodiste, niin pitää katsoa alkuperäistä. Editointiin on tietysti selitys, ettei naisopettajaa haluta tunnistettavaksi eikä ehkä itsekään halua, mutta editoitu video ei kelpaa Kyllösen toistamaan "kokonaistilanteen" kartoittamiseen.
Kehotettu poistumaan
Re: oppilaan asianajaja, kytkös rehtoriin
#315: - oppilaan asianajaja, kytkös rehtoriin
Kyllä vaan rehtoriin ja äitiinkin. Nystén oli asianajajana v:n 2009 oikeudenkäynnissä. Tuntee pojan ja hänen taustasa siis pitkältä ajalta. Opetuslautakunnan jäsenenä on ollut valitsemassa rehtoria Kauniaisten opetuspäälliköksi.
tämä törttöilijä
asiahan on päivänselvä.
This comment has been removed by the person who wrote it.
Opettaja irtisanottu laittomasti
ei iloa, ei naurua
taustaa
Re: Kauniaisten kunnanvaltuusto!! - toimikaa
#336: tv. asukas - Kauniaisten kunnanvaltuusto!!
Samat sanat täältä Espoon puolelta, mistä lapset käyvät myös Kauniaisten kouluissa!
Opetuspäällikkö?
Vai sopivuudella?
Sopivuudella virkatehtäviensä vai makuukamariosaamisensa hoitamisessa?
Ministeriainesta!
Ministeriksi pätevöidytään mannekiini- ja viihdealan eri sektoreiden osaamistaustoilla.
Mediaseksikkyys on korkeinta meriittiä.
missä johtajan ammattitaito
Tämän asian käsittelytapa ja eteenpäinviemistapa osoittaa henkilön ammattitaidottomuutta ja kyvyttömyyttä paljon enemmän kuin tämän kyseisen erotetun opettajan kohdalla asianlaita on.
Sari Aarniokoski kansalaisten eteen - missä luuraa
Tänne Espoon puolelle lemuaa Aarniokosken touhut, joko Kauniaistenkin sontakasa "patskahtaa puhki".
Rakkaat naapurikaupungin päättäjät ja asukkaat, älkää antako tuon naisen ja hänen hengenheimolaisten (juristi N. sekä naapurikaupunkien sekasortoa aiheuttavat agitaattorit/anarkistit Viljanen, Kyllönen, Jarnila...)tuhota Kauniaisten jo hyvin toimivaa ja kehittyvää koulu- ja sivistyslaitosta. Uskokaa nyt, että yli 200 000 adressin allekirjoittajaa sekä poliisi eivät ole väärässä! Kauniainen on tähän asti ollut esimerkillinen monikulttuurisissa asioissa, mutta sitä se ei VARMASTI tule olemaan mikäli Sari Aarniokosken työsuhde jatkuu! Onko hänen terveydentilansa tutkittu mahdollisen persoonallisuushäiriön, narsismin, osalta? Miksi Kauniainen edelleen vaikenee? Tulkaa päättäjät ja kansalaiset rohkeasti omin kasvoin esille, sillä oikeudenmukaiset ja rehelliset Kauniaisten asukkaat ja koko Suomen Anttia tukevat tahot antavat sille suuren arvon ja siten Kauniainen voi kohottaa profiiliaan omassa maassa ja maailmalla, tehdä asiasta BRÄNDIN!
Siis toimikaa antamalla potkut Sari Aarnikoskelle ja hänen hengenheimolaisilleen - kiitoksia! Siellä on kyseiseen toimeen hakenut 43 muuta henkilöä, joista joku on varmasti halukas toimimaan oikeudenmukaisesti ja rehellisesti toisia ihmisiä kunnioittaen ja unohtaen omat agendansa ja isminsä.
photoshopattu video
opettaja
| This discussion has been closed. |
....