Lahden Ranta-Kartanon alue puistomaisemaksi
Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämä viestiketju on automaattisesti luotu adressista Lahden Ranta-Kartanon alue puistomaisemaksi.
Matti Kataja Lahti |
#1 Lahti lahtelaisille21.05.2009 17:28Lahtea on kaavoitettava lahtelaisille ja lahtelaisuuden lähtökohdista eli Lahti- järvenrantakaupungin puistomaisuus ja uudisrakentaminen yhteensovittaen. |
MARTTI NUKARI LAHTI |
#2 Rantakartanon puolesta26.05.2009 12:56PERHEENI KANSSA OLLAAN ASUTTU LAHES MUUTAMA VUOSI JA USEIN OLLAAN KÄYTY PIKKU-VESKUN YMPÄRI KÄVELEMÄSSÄ . TALVELLA LAMMEN VESIURUT ON TOSI HIENO NÄKY. JA VIIME KESÄNÄ YKSI YRITTÄJÄ USKALSI PERUSTAA PIENEN KAHVILANSA ALUEELLE.OHEIS JUTTUNA HÄNELLÄ OLI POLKUVENEEN VUOKRAUS PIKKUVESKUSSA. KAUPUNGIN NUORISO TUPPAA OTTAAN ALUEEN RYTYPAIKAKSEEN VIIKONLOPPUINA . VIERESSÄ OLEVALLE HARJULLE OLISI OIVA JUTTU SAADA NÄKÖALA TORNI : LAHTIMAJAKKA .KISAPUISTOALUEKIN JOUTUI KOKEEN KOVIA ROKKI "FESTARIN" KYSEISELLÄ ALUEELLA ON TEHTY SUURENPAA SE ON TOIMINUT KISAPAIKKANA OLYMPIALAISTEN AIKOIHIN. URHEILUTALOSTA EN TIIÄ KUULUU OLEVAN HUONOSKUNNOS. LINJA-AUTOASEMAN SIJOITTAISIN RAUTATIEASEMAN LÄHELLE,MUT JOS PYSYY PAIKOILLAAN NIIN VÄLILLE PALVELULINJAYHTEYS LAPSIPERHEITÄ/VANHUKSIA SEKÄ LIIKUNTARAJOITTEISIÄ AATELLEN. LAHEST EI YHTÄ ISOA PARKKIPAIKKAA LÖYDY JOLLA ON PITKÄ PYSÄKÖINTI MAHDOLLISUUS PELKÄLLÄ AUTOSSA OLEVALLA PYSÄKÖINTILAPULLA . YHTENÄ VUONNA ALUEELLA OLI TIVOLI ELI ALUE VOISI TOIMIA MYÖS NS.MASSA TAPAHTUMIEN KOHDEPAIKKANA. HISTORIC RALLYN LÄHTÖ/MAALI ALUEENA SATAMASTA TULISI HIEMAN RAUHALLISENPI PAIKKA . OLI KERRAN TORILTA RALLYN LÄHTÖ CANON-RALLY . MUTTA MIELESTÄMME KYSEINEN ALUE EI TARVI MINKÄÄLAISIA TALOJA/TORNEJA EIHÄN NIIHIN OLISI KELLÄÄN TAVALLISELLA TALLAAJALLA ASIAA ASUMAANKAAN. JOTEN ANTAKAA JO KOKO ALUEEN SUUNNITTELUT OLLA KARINIEMENTIELTÄ RAUHOITTAISIN AUTOT POIS LISÄÄ KÄVELYALUETTA. |
Jussi Yli-Paavola Espoo |
#3 Näköjään06.06.2009 19:07Espoontauti iskenyt myös lahtelaisiin päättäjiin. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45452 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10620 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1728 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
281 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
241 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
207 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
198 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20856 Luotu: 20.03.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
160 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
136 Luotu: 30.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
119 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025