Antakaa turvapaikka kristitylle Markille
Ota yhteyttä adressin tekijään
Kylmää, tunteetonta ja kovaa kohtelua!
Pastori Timo Keskitalo:
"- Pitää olla yhteydessä päättäjiin asiasta. Tässä on tapahtunut kolme ihmisoikeusrikkomusta. Mark on pyytänyt suojelua, mutta oikeus ei ole tutkinut hänen esittämiään todisteita, Suomen viranomaiset ovat hajottaneet hänen perheensä ja uskonnonvapautta on rikottu. Markilla ei ole Egyptissä oikeutta olla kristitty."
Ottakaa yhteyttä päättäjiin ja vaikuttakaa ennen kuin on myöhäistä! Suomen pakolaispolitiikka on välillä kovaa ja kylmää ja siihen tarvitaan muutos. Olen kokenut henkilökohtaisesti sen kun kristityksi kääntynyt ystävä karkoitettiin ja pian hän katosi. Karkoitus tapahtui muslimimaahan.
Mitä Raamattu sanoo:
"Kun muukalainen asuu kanssanne teidän maassanne, älkää sortako häntä. Luonanne asuva muukalainen olkoon kuin kuka tahansa teistä maan kansalaisista. Rakastakaa häntä niin kuin itseänne, sillä tekin olitte muukalaisina Egyptin maassa. Minä olen Herra, teidän Jumalanne." [3. Moos. 19:33-34]
Autetaan!
This comment has been removed by the author of the petition.
This comment has been removed by the author of the petition.
On sanonta;" Kun pelastat yhden ihmisen, pelastat koko maailman."
Ellei lait ole sitovia mikä sitten olisi.
Ei nykyisin uskonnoilla enää ole mitään merkitystä poliittisen elämän ja lakien suhteen,erotkaa kirkosta pois.
Kristittyjä vainotaan Suomessa
Kuka on asiantuntija?
Markin adressi
Stefanus ry ja tilanne Egyptissä
Re: Re:
#7: - Re: Ei tää ole Halla-Ahon juttuja.
Totta kai on. Hänen ja muiden nuivien. Hehän vaativat maahanmuuttoa koko ajan tiukemmaksi minkä lisäksi, varmaankin koska yrittävät todistella etteivät ole rasisteja, väittävät, että uskonnolla ei ole asiassa mitään merkitystä.
Re: Re: Re:
Ei Halla- Ahon vaan teidän juttuja. Mitä enemmän tähän maahan saapuu sellaisia. jotka eivät oikeasti tarvitse turvapaikkaa, vaan lomailevat kotimaassaan, sitä vähemmän meillä on varaa myöntää turvapaikkaa sellaisille, jotka sitä oikeasti tarvitsisivat. Suomi on pieni maa ja resurssit vähäiset. Joten syyttäkää vaan itseänne. Jos maahanmuuttoa tiukennettaisiin niin maahanmuuttoon kohdennettavat resurssit kasvaisivat ja ne jotka sitä apua oikeasti tarvitsisivat, sitä saisivat. Ja uskonnolla ei ole väliä vaan tässä maassa tehdyillä rikoksilla.
rakentaa moskeijoita joissa kiihotetaan tappamaan
juutalaisia ja kristittyjä,mutta kristityt lähetetään tapettaviksi muslimimaihin!!!
Lähinnä muslimimaissa tapetaan kymmeniä kristittyjä vain sen vuoksi,että ovat kristittyjä,mutta se ei näytä ketään haittaavan!!!???
Re: Re: Re: Re:
#19: maahanmuuttokriittinen - Re: Re: Re:
Älä valehtele! Tämä on nyt teidän niin sanotun "maahanmuuttokritiikin" satoa mitä me kaikki nyt korjaamme. Eikö kelpaa, häh? No, olisitte ajatelleet ennen kuin äänestitte satuja kertovia "maahanmuuttokriitikkoja".
Jumala ehkä antaa syntinne anteeksi, mutta meidän on vaikeampaa.
Mark jää Suomeen.
Ilmoitus EU:lle ja Ihmisoikeusjärjestöille.
Samoin ihmisoikeusjärjestöille. Kun henki on kysymyksessä, silloin on toimittava nopeasti!
| This discussion has been closed. |