Ei Sharia-lakia Suomeen!
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re: Maassa maan tavalla
#1: Esko A Perälä - Maassa maan tavalla
Olen täysin samaa mieltää. Mielestäni myös maahanmuuttajia kotouttaessa pitäisi heitä sopeuttaa Suomeen rehdisti ja oman kulttuurimme mukaan.
Laki ja uskonnot erilleen
Re: Laki ja uskonnot erilleen
#3: - Laki ja uskonnot erilleen
totta! Uskonnonvapaus on yksilön oikeus, koska ihminen on luotu muista paitsi itsestään vapaaksi. Mutta lailla ei pitäisi uskotella.
EI SHARIA-LAKI SUOMEEN!
Re: EI SHARIA-LAKI SUOMEEN!
No ei tuu kesää!
Ei täällä uskalla enää nainen elää jos tuo laki tulee Suomeen!
"Sharia-laissa nainen on vain miehen omaisuutta tai irtaimistoa. Miehet saavat vapaasti piestä tai ruoskia vaimojaan. Nainen perii vain puolet siitä mitä hänen veljensä ja naisen todistus oikeudessa ei ole yhtä pätevä kuin miehen." http://keskustelu.suomi24.fi/node/2233334
Kaikki valtauskonnot on just tätä falloksenpalvontaa mutta tämä on kyllä pahin!! Että "hei mulla on kulli niin että mä määrään". On se nyt jo varmaan muutaman tuhannen vuoden aikana jo nähty ettei tällänen toimi.
This comment has been removed by the person who wrote it.
| This discussion has been closed. |
Maassa maan tavalla