Pro-Kuparivuori
Ota yhteyttä adressin tekijään
Naantalin kaupungin ainoa henkireikä. Siihen EI SAA rakentaa mitään.
Naantalin kaupungin kaavoituspolitiikka on ollut pitkään jo aivan väärillä raiteilla. Lammasluodon kaavoittaminen asuinalueeksi ja kuparivuoren kaavoittaminen kerrostaloalueeksi on vahvan oikeiston tahtotila. Korkeahintaista ja korkealuokkaista rakentamista, meidän tavallisten Naantalilaisten hyvinvoinnista ja kaupungin viihtyvyydestä piittaamatta. Järjettömyydelle on tultava loppu.
Re:
Ihan samaa mieltä, kokoomuksen luottamushenkilöillä ei ole yhtään vihreää ajattelua. Kaikki Naantalin rannat rakennettu ökytaloja viime vuosikymmeninä. Onko tämä oikea suunta?
Luottamushenkilöiden pitäisi ymmärtää kuka heidät on valinnut ja kenen asioita he ajavat valtuustoissa?
Mitä seuraavaksi, Kailon saaren taakseko kelluva kaupunki ? Hollantiin oppia hakemaan.Kyllä leirialueen tuhoaminen olisi melko tyhmää kaavoittajilta,kuten asuinrakennusten ahtaminen Kuparivuoren kallioille.Tuhotaan luonto ja retkeily reitit keskustan tuntumasta samalla.Eikö niitä asuinrakennuksia voi rakentaa keskustan ulkopuolellekkin,pääsee sieltäkin ihan samalla tavalla vaikkapa rantaan käymään.Rumenisi todella kaunis ja idyllinen vanha kaupunki luontopolkuineen kerta heitolla.Järki käteen ja ideoimaan uutta.
Hei! Saisiko listan päättäjistä ketkä ovat Kuparivuoren rakentamisen kannalla.
| This discussion has been closed. |