Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
taku |
/ #3825 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HYVÄ HUOMIO27.03.2013 21:48#3817: Kiitos - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HYVÄ HUOMIO Minä tein nuorempana sen virheen että ajattelin että olisiikäänkuin selkeät rajat uskontojen välillä että voitaisiin lokeroida että tämä on kristinusko ja tämä islam.Läheskään aina ei ole selvää edes kuka on kristitty ja kuka ei.Jotkut kristityt esimpitävätMuhammedia profeettana. Sinänsä jännää että kristityt ja muslimit on vuosisatojen ajan ollut toistensa vihollisia vaikka 99% ei tiedä mistä tämä nahina johtuu.Minäkin tajusin sen vasta vuosi sitten.Islamin mukaan Jumalalle ei ole vertaista kristinuskon mukaan Jeesus on yhtä kuin Jumala.Tästä on kysymys vain ja ainoastaan.Areiolaiset poikkesivat muista kriistityistä vain siinä että he pitivät Jeesusta Jumalasta seuraavana luotuna luomakunnan esikoisena muut kristityt taas ajattelivat että jeesus on yhtä kuin Jumala eikä luotu tämän seurauksena katolinen kirkko julisti heidät kirkonkiroukseen.Muslimit taas suhtautuivat heihin myönteisesti.Avain kysymys kuuluu onko Jeesus Jumalan vertainen vai vasta Jumalasta seuraava.Tästä on taistelu nyt 1400 vuotta.Minun uskossani kysymys ei ole koskaan ollut tärkeä ja arvatkaapa tunsinko oloni hölmöksi kun tajusin että puolet elämäni olin suhtautunut kielteisesti muslimeihin asian takia joka ei ole minulle tärkeää ollenkaan |
|
Adressit, joille on ostettu lisänäkyvyyttä
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Huolen ilmaus aluehallitukselle Kuhmon arviointi- ja kuntoutusyksikön toiminnasta / vuodeosaston tarpeesta
719 Luotu: 18.05.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
658 Luotu: 16.05.2025
Lastenosteopatian puolesta
589 Luotu: 21.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
5106 Luotu: 27.04.2025
Suojellaan Pispalan rakennusperintöä – perinteinen rakentaminen on sallittava asemakaavassa
498 Luotu: 16.05.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
479 Luotu: 13.05.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
172 Luotu: 22.05.2025
Skeittipuisto Viialaan
328 Luotu: 11.05.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
906 Luotu: 13.03.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
398 Luotu: 17.03.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
103 Luotu: 22.05.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
763 Luotu: 01.04.2025
Keminmaan kirkonmäen ala-asteen juhlat on palautettava entisiin ajankohtiin!
91 Luotu: 18.05.2025
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68699 Luotu: 15.02.2024
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
78 Luotu: 19.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20638 Luotu: 20.03.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1646 Luotu: 10.12.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
629 Luotu: 07.02.2025
Vesannontie /Seututie 552 Keiteleellä turvalliseksi kevyen liikenteen väylällä
114 Luotu: 15.05.2025
Virkistys- ja lähimetsien hakkuut pois Vaasan metsäsuunnitelmasta
270 Luotu: 12.05.2025