Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
100 $ kysymys |
/ #8353 Re: Raamattupiiriin, mars, mars!09.04.2013 18:22#8325: - Raamattupiiriin, mars, mars! "Koska tämä on vapaa maa, siihenhän ne teidän sotaveteraanisankarit (ei tosin homosotilaat teistä) maamme pelastivat, että täällä saa sanoa mielipiteensä. Jos sinä et kestä keskustelua, väittelyä, epäasiattomuuksia (enimmäkseen kristittyjen), niin vaihda kanavaa. Kun SEA toi tämän tälle alustalle, se varmaankin tajusi, että kaikenlaista puhutaan. Kiitos homoaktivistille tästä ystävällisestä vastauksesta, josta ei kuitenkaan vielä käynyt ilmi se perimmäinen motiivinne häiritä tätä keskustelufoorumia. Ja toiseksi ihmettelen edelleen: Mistä kumpuaa tuo teidän agressiivinen ja mahtipontinen haastajan roolinne, vaikka olette oman omituisen parisuhdeoppinne kanssa lähes olematon vähemmistö tässä maassa? "Raamattupiirit ja seurakuntaillat on sitten sinulle varmaan se turvallisempi vaihtoehto." Onko homoaktivistien yleisenä keskustelutapana aina tuo säälittävä provosointi, vai kuuluuko se vain sinun henkilökohtaiseen tyyliisi (yrittäessäsi samalla sen avulla voitonriemuisesti lytätä eri tavalla ajattelevat maanrakoon)? |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Huolen ilmaus aluehallitukselle Kuhmon arviointi- ja kuntoutusyksikön toiminnasta / vuodeosaston tarpeesta
738 Luotu: 18.05.2025
Lastenosteopatian puolesta
644 Luotu: 21.05.2025
Suojellaan Pispalan rakennusperintöä – perinteinen rakentaminen on sallittava asemakaavassa
602 Luotu: 16.05.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
690 Luotu: 16.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
5106 Luotu: 27.04.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
536 Luotu: 13.05.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
209 Luotu: 22.05.2025
Skeittipuisto Viialaan
371 Luotu: 11.05.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
497 Luotu: 17.03.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
906 Luotu: 13.03.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
111 Luotu: 22.05.2025
Keminmaan kirkonmäen ala-asteen juhlat on palautettava entisiin ajankohtiin!
94 Luotu: 18.05.2025
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
92 Luotu: 19.05.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
769 Luotu: 01.04.2025
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68700 Luotu: 15.02.2024
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1655 Luotu: 10.12.2024
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20643 Luotu: 20.03.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
633 Luotu: 07.02.2025
Kemikaalilennot keskeytettävä välittömästi, siksi aikaa, että kansalle tehdään täydellinen tietopaketti aiheesta ja järjestetään tilaisuus kysyä tästä asiasta!
1588 Luotu: 23.09.2023
Mortin männikön puolesta
412 Luotu: 16.05.2024