Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Virgo92 |
/ #14459 Re: Mitäs mieltä tästä?26.05.2013 06:57No mihinkäs se ,elämäsi nainen, elämästäsi sitten yks´kaks noin vain liukeni ja katosi ? Siis sen jälkeen, kun alkava suhteenne oli johtanut "kaikenlaiseen antautumiseen" , Kerroit, että "miehesi vaati asian selvittämistä" ja että juuri "siinä kohtaa elämässäsi koit voimakkaan Jumalan kutsun" (... joka sitten osoittautuikin kutsuksi vasta etsikkoaikaan)Sinun oli siis valittava ´paatumuksen´ja "uudelta pohjalta aloittamisen " (...eli siis avioliitossasi vanhaan malliin jatkamisen )välillä.Entä aviomiehesi? Muuttuiko hänkin sitten yllättäen aivan toiseksi?Vai jatkoitko liittoa, joka ei tyydyttänyt sinua henkisesti, jossa et kokenut tulleesi ymmärretyksi, osannut (vai:pystynyt?) puhua omista tarpeistasi....( mitä ne muuten, tarkalleen ottaen ja mahdollisimman lyhyesti sanottuna, siinä vaiheeessa olivat?)Eikö naisella,jota rakastit(?) ollut koko aikana mitään, edes mielipidettä asiasta?. Vai osoittautuiko vain, että ko. nainen olikin "homopropagandan" salainen agentti, johon olit ´langennut´....Voi sinua´langennutta naista´! Kaiken takana olikin siis se "homopropaganda" ja siitä nyt varoittelet täällä. Kyllä,kyllä...just´joo sitähän se,kuinkas muuten...Kuulepas nyt,minusta tuo sinun tarinantynkäsi vaikuttaa,lievästi sanoen, hieman läpinäkyvältä -joka lauseessaan. Olen tietysti sinun mielestäsi ´paatunut´(rikollinen?) , koska olen nainen ja elän naisen kanssa parisuhteessa,vaikkakin meidän itsemme mielestä kuitenkin aivan onnellisesti molemmat ja kumpikin meistä kahdesta kokee näin. Itse selität olleesi "koko ikäsi tavallinen, miehistä kiinnostunut nainen, jolle ajatus naisesta´sillä tavalla´ei tullut mieleenkään" Sitten kuitenkin tuli, (vai tuliko sittenkään ?) ja no...sitten se kuitenkin katosi joka tapauksessa...tai hei , jospa se olikin vain sitä paljonpuhuttua ´kristillistä lähimmäisenrakkautta´.Tai, että kaipasit vain jotakuta, jolta voisit saada tukea ja ymmärrystä sen hetkisessä elämäntilanteessasi.Eihän siinä mitään sen kummempaa tarvinnut olla .Käytitkö häntä muuten omien aviohuoliesi kaatopaikkana? Et kertonut sitäkään,jätitkö sinä hänet vaiko hän sinut.Et kerro hänestä mitään muuta,kuin että hän oli ´mielenkiintoinen´.Ilmeisesti hänellä ei ollut rasitteenaan minkäänlaista persoonaa, identitettiä, taustaa, menneisyyttä tai tulevaisuutta. Se saakin hänet kuulostamaan itse asiassa aivan tuulesta temmatulta tapaukselta.Onkohan tämä nyt taas sitä tuttua "Annin tarinaa" ja "Älä alistu"-kampanjaa, tällä kertaa vain uudessa muodossa? |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45523 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10624 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1733 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
728 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
178 Luotu: 30.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
168 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20865 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
126 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025