Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Vieras |
/ #15013 Re: Re: Re: Re:05.06.2013 14:06.
Anteeks tyhmyyteni, mutta kerro mulle mitä se 3D maailma oikein tarkoittaa. Oliko siinä hei myös jotain filosofiaa tai peräti - ei kai - gnostilaisuutta? Meni yli hilseen?
Ei uskovaisen hätä mitenkään poikkee hädästä yleensä kai - vai ? Ja samaa mieltä olen kanssasi rukouksesta kauppalistan tekona.
Tässä välissä on hyvä tilanne kertoa miten löysin vahingossa tuon pienen rivinvälin, jos jokunen kirjoittaa tahtoo Gaps Lockin ( isonkirjaimen lukitsijan) alta painaa samanaikaisesti kuin painaa Rivin Vaihtajaa l. kulmanuolta. On tietysti enemmän kirjoittaville tuttu asia, mutta itte kaipasin sitä kovasti, kun en tuntenut asiaa. Painoin vahinkosa sitä sitten nin, hoksasin !
Siitä toisenpuolen kokemisesta vielä. Tarkoitan jotakin sellaista, että Jumalan sylissä et voi pelätä häntä. Tätä on aika mahdoton muuten veäntää rautalangasta. ( Suomenkielen asiantuntija (ei taida olla paikalla) voisi muuten huomauttaa itseäni liian tiheästä muuten -sanan käytöstä! Sitä tulee viljeltyä liiaksi.) - Tarkoittaako tipauttamisesi jotakin samaa kuin nöyrtyminen? - Muuten.
Niin, - kun menin vanhaan testamenttiin. ( Melkein kuin sanoisi - menin kellariin! ) Näin siellä, että Jumala koko ajan puuttui oman kansansa elämään. Sitten kun kansa teki mutkia matkaan, saastutti itsensä juuri niin kuin ei olisi pitänyt
Lopulta Jumalan mitta alkaa täyttyä, " Älkää enää tuoko minulle turhaa ruokauhria; "En kärsi uutta kuutta enkä sapattia, Kun te ojennatte käsiänne, Peseytykää, puhdistautukaa; Oppikaa tekemään hyvää; Niin tulkaa, Jesaja 1: 13 - 1
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1283 Luotu: 01.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3430 Luotu: 27.04.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1696 Luotu: 22.03.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
389 Luotu: 19.04.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
298 Luotu: 04.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20411 Luotu: 20.03.2025
Ilotulitteet eivät kuulu Kolin kansallispuistoon
369 Luotu: 17.02.2025
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68599 Luotu: 15.02.2024
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1460 Luotu: 10.12.2024
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
537 Luotu: 01.04.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
256 Luotu: 17.03.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11308 Luotu: 03.02.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
653 Luotu: 13.03.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2487 Luotu: 15.07.2023
Haljastennokkaa ei saa myydä
331 Luotu: 06.03.2025
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1838 Luotu: 10.04.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
256 Luotu: 13.04.2025
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
244 Luotu: 13.04.2025
Vetoomus lohen puolesta
116 Luotu: 12.04.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
754 Luotu: 10.03.2025